Skocz do zawartości

Ciekawsze znaleziska z Mierzeji Wiślanej


MTC

Rekomendowane odpowiedzi

Na plaży nigdy nie trafiłem na jakieś fanty z WW2 - co roku sa tam sztormy sięgające aż po wydme.Woda zabiera" wszystko co leży na plaży.Udało mi sie dorwać zdjęcie z 1945 r ukazujące fragment plaży na mierzeji wiślanej.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
MTC - zdjęcie zajebiste, jeszcze nigdy nie widziałem takiej foty z mierzeji. Jak masz więcej, to wrzuć na forum! Ciekaw też jestem ile ich musiało leżeć w lasach i jak to wyglądało. Ponoć wiele miejsc na mierzeji, takich jak Sztutowo, były specjalnie zalane, żeby utrudnić ruskom ruchy na linii frontu. Możecie to potwierzdić?

Pozdrawiam
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 45 Niemcy wysadzili śluzy i zalali Żuławy. Woda sięgała obecnej drogi asfaltowej w Sztutowie i w Stegnie . Teren lasu na północ od asfaltu nie był zalany , tak więc całe wojsko tam się gromadziło.
Mietek już napisał . Z opowieści wiem , że do Stegny i Sztutowa od strony Nowego Dworu trzeba było płynąć barkami.
Co do strat ludności cywilnej i wojska na Mierzeji to licvzby nie są pewne. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ruscy dali tam Niemcom w kość" nawet dziś, jak się chodzi z wykrywaczem to są rejony gdzie dominują łuski i ogniwa od taśm z IŁ_a, powykręcane lotki od bomb,masa odłamków i poskręcane tubusy po katiuszach".Bardzo ciężko jest tam znaleźć jakąś całą rzecz-wszystko jest liźnięte"albo podmuchem albo odłamkami.Jak wrócę z pracy zamieszczę parę fotek z wykopalisk.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTC po twoich zdjęciach już wiem , gdzie kopię następnym razem :DA swoją drogą chciałbym zobaczyć resztę fotek , gdyz jak sie domyślam , wyciągnąłeś dużo więcej takich cudów na patyku

pozdro pol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Muslim,do MG81 nic za wyjątkiem takiej części , którą wstawiliśmy na forum identyfikacja" i tak do końca to nie wiadomo co to jest.
Kloki , trudno powiedzieć ile czasu , zdjęcia są robione na przestrzeni ostatnich paru lat , w sumie z wykrywaczami chodzimy już 16 lat , trochę się tego nazbierało. Jedno co powiem , to to , że trzeba być cierpliwym i chodzić , chodzić i jeszcze raz chodzić. Nieraz bywa , że po calym dniu nie ma się nic oprócz odłamków. Taki nasz los.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie