Jump to content
  • 0

wazonz auschwitz????

adrian wlkp

Question

witam.jestem w posiadaniu wazonu niebiesko białego.na spodzie ma pieczatke z napisem kunst-tapferd auschwitz"niestety nie moge dac zdjecia.czy moze ktos ma wiecej informacji na temat tego wyrobu?czy jest to wyrob obozowy?wazon jest troche krzywy.jakby była to reczna robota.prosze o informacje

10 answers to this question

Recommended Posts

ale skoro piastowskie to dlaczego jest napisane w jezyku niemieckim.nie mam aparatu ale chetnie umiescił bym to zdjecie.w tej pieczatce jest ptaszek a ponizej napisane jest kunst tapferd auschwitz.widac ze jest recznie malowany i dno troche nieforemne tak jakby była to reczna robota.

Mało info i brak zdjęcia.
Czy wazon jest porcelanowy/ gliniany?
Czy w warunkach obozowych wypalano garnki(choć było to możliwe)?

Co do recznej roboty to bardzo możliwe, i taki wazonik nie będzie miał idealnych kształtów.

Ja to widzę tak:
Kunst(sztuka)-Tapferd(nazwisko)Auschwitz
Mały zakład tego pana?
Pozdrawiam.

witam.jestem w posiadaniu wazonu niebiesko białego.na spodzie ma pieczatke z napisem kunst-tapferd auschwitz"niestety nie moge dac zdjecia.czy moze ktos ma wiecej informacji na temat tego wyrobu?czy jest to wyrob obozowy?wazon jest troche krzywy.jakby była to reczna robota.prosze o informacje

nie chciało załadowac bo nie były w formacie jpeg.taki pokazał sie komunikat.te dwa zdjecia musza wystarczyc.wiec ponawiam pytanie:czy jest to produkcja obozowa?czy moze jakas inna.i czy moze ktos udzielic wiecej informacji na temat tego wyrobu?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information