Jump to content

Kolor Feldgrau na pojazdach wh '39 w palecie RAL


Recommended Posts

Tu znajdziesz interesujące ciebie informacje.
http://www.wehrmachtsgespann.de/Polnisch/tp05.htm
Sam kupowałem farbę u Pawlaka na Moto Weteran Bazarze w Łodzi i uważam, że tylko ten typ lakierów jest włąściwy. Firmy dobierające lakiery samochodowe, jeśli nawet uzyskają identyczny odcień, to nie wychodzi im faktura matowa. Ceny u nich też wcale nie są zachęcające. Bańka u Pawlaka kosztuje ok 300 zł, ale wystarcza na 2 zestawy BMW R12 z wózkiem, nie mówiąc o tym, że zawsze można domalowywać lub poprawiać dowolny detal (np. zarysowany) i praktycznie nie widać tych poprawek.
Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

W zeszłym roku miałem okazję spotkac się z autorami stron podanych przez Marka, i po długich dysputach i porównaniu oryginalnych detali w oryginalnym malowaniu panzergrau (dunkelgrau) z wzornikami RAL wyszło że wszystko jest ok.
1. Panzergrau to dzisiejszy RAL 7021
2. RAL7021 przedwojenny to również dzisiejszy RAL7021
Problem różnicy kolorów palet RAL, wynika z porównywania wojennego wzornika RAL z tanimi , współczesnymi wzornikami (po 25 zł za całą paletę) Gdy porównaliśmy detale i wzornik wojenny z oryginalnym, współczesnym wzornikiem RAL 7021 który kosztował ok 80 funtów za jeden kolor (na tym wzorniku podana jest nawet analiza widmowa koloru), wyszło że to są te same kolory . Nie analizowaliśmy innych kolorów lecz panzergrau to obecny RAL 7021. Problem jest tylko jeden, dostaniesz taki kolor jaki ci maszyna wymiesza i RAL 7021 firmy X" może byc zupełnie inny niż RRAL 7021 firmy Y"
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information