Skocz do zawartości

jak zalegalizować broń


alfred93

Rekomendowane odpowiedzi

znajde jakaś broń sprawna bojowo co mam zrobic ??????????????????
co musze zrobic aby ona została u mnie
musze gdzieś to zgłosic czy samemu moge unieaktywnic
prosze o szybkie odpowiedzi
pozdrawia alfred93 (mam fajna miejscówke)gdzie podobno........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nic nie możesz zrobić, nigdy nie zalegalizujesz znalezionej broni. Nie będziesz w stanie, bo takie są przepisy ustawy o broni i amunicji. Nielegalne źródło i kropka.

Natomiast w przypadku kiedy tylko ujawniłbyś znalezisko, popadłbyś w poważne kłopoty z prawem. Wejście w posiadanie broni w sposób nie wymieniony w ustawie jest karalne.

Ustawodawstwo obowiązujące jest bardzo restrykcyjne i jest dodatkowo restrykcyjnie egzekwowane. Nie ma żartów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Uprawnionym przedsiębiorcą do pozbawiania cech użytkowych jest przedsiębiorca wykonujący działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania broni, w rozumieniu ustawy z dnia 22 czerwca 2001 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym "

Jeśli samemu zadekujesz, pójdziesz siedzieć za rusznikarstwo i wyrób broni.


13. Posiadacz broni palnej, przekazując broń do jednostki uprawnionej do pozbawienia cech użytkowych, okazuje pozwolenie na broń."


No i broń musi udokumentowane pochodzenie. Więc wykopek lub znalezisko strychowe odpada. Niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najdziwniejsze jest to że piszesz że masz miejscówkę może jeszcze jak znajdziesz to napiszesz co i zrobisz zdjęcie gdzie u ciebie w domku leży i tak za parę dni wykopiesz takie cuś ktoś poinformuje niebieskich i będzie miła niespodzianka mogłeś napisać pytanie a nie pisać o miejscówce ostrożności nigdy nie za wiele pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tematem na alegro ukradli mi rower i koles wystawil na alegro napisał miejscowosc odbiur osobisty mozna przetestowac igozłapali dzienki mnie ale roweru nie mam bo powiedzial ze mu kradli ale czekam na kase
za pomoc złapaniu złodzieja i za odszkodowanie za rower ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie mamy prawo... Ja nie mam w domu nawet łusek ze niezbitymi spłonkami... bo to jest przestępstwo...a poza tym by zdezaktywować broń u rusznikarza musisz mieć na nią pozwolenie... przynajmniej tak ktoś kiedyś pisał na forum... opcja szukaj nie boli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce nie dostaniesz pozwolenia na broń, chyba że masz np. kantor i ryzykujesz życiem etc.

Człowieku, masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
Na samej górze przytoczyłem Ci przepisyu i dokładnie wytłumaczyłem co i jak!

Widocznie nie dociera - a więc jeszcze raz:

3. Uprawnionym przedsiębiorcą do pozbawiania cech użytkowych jest przedsiębiorca wykonujący działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania broni, w rozumieniu ustawy z dnia 22 czerwca 2001 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym "

Jeśli samemu zadekujesz, pójdziesz siedzieć za rusznikarstwo i wyrób broni.


13. Posiadacz broni palnej, przekazując broń do jednostki uprawnionej do pozbawienia cech użytkowych, okazuje pozwolenie na broń."


No i broń musi udokumentowane pochodzenie. Więc wykopek lub znalezisko strychowe odpada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dostajesz pozwolenie na zakup broni, pozniej jak kupisz do dostajesz pozwolenie na posiadanie broni w którym podane jest rodzaj broni numer seryjny kaliber itp. Jak masz pozwolenie na Berette to nie możesz mieć dodatkowo Mauzera. Myśliwemu któremu znalezli przy kontroli w szafie nabój innego kalibru niż miał na pozwoleniu cofnęli pozwolenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie