Skocz do zawartości

jak zalegalizować broń


alfred93

Rekomendowane odpowiedzi

bolek - ma prosbe. Moze zamiast nam wymyslac wykazesz sie zrozumieniem i oswiecisz nas, ciemna mase?

Inaczej mowiac, zamiast odsylac innych do przepisow moze jakies konkrety? Chyba ze to juz teren Waszej wiedzy tajemnej?

Cena - calosc min o to sie rozbija, oczywiscie tylko w przypadku gdyby to co piszesz bylo mozliwe. 90% znalezionej broni to szrot za ktory nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie placil duzych pieniedzy, zeby sobie wbic to w kolbe i dac na sciane.

Konkludujac - jezeli nie podasz zadnych konkretow to teraz bedzie to juz dyskusja akademicka.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Bolek, przestań mnie człowieku obrażać, możemy pogadać na inne tematy i ja ciebie odeślę w kąt i powiem ci czy stać cię na rozmowę ze mną

Ale nie o to chodzi -

Jak na razie żadnych konkretów, tylko jakieś wolne sugestie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acer - ja nie negowałem twojej wiedzy na inne tematy,ty moją poddajesz cały czas pod wątpliwość - dlaczego?
dect - ja ci nie wymyślam, ja ci dowodzę że wygłaszasz opinie oparte na błędnych przesłankach i to TY nie chcesz tego przyjąć do wiadomości.
Jakich konkretów się spodziewacie?
Recepty na nitykalność - nie istnieje. To od waszego postępowania zależy jak się wszystko układa.
Trzeba wstąpić do BTS-u lub NFS-u (Narodowa Federacja Strzelecka) www.nfs.pl
Zostajesz zapoznany z interpretacją przepisów i pouczony jak masz postępować zgodnie z literą prawa. Otrzymujesz też ochrone prawną tz. upoważniasz organizację do reprezentowania twoich interesów w sądzie, policji itp. i ona to robi, do tego została powołana.
Musisz być jakby to powiedzieć świadom swoich praw i obowiązków".Tak, trzeba zapłacić składki i wpisowe.
I niestety nie napiszę ci konkretów", to tak jakbym miał wytłumaczyć komuś nie pośadającemu prawa jazdy jak prowadzi się samochód.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy w punkcie wyjścia...

To ja dziękuję, już wszystko wiem. Jestem pracownikiem Służby Leśnej, wystarczy że zdam egzamin łowiecki (stażu już ze względu na wykształcenie robić w kole nie muszę), zostanę członkiem PZŁ, i wtedy mogę wystąpić o pozwolenie. Większych kłopotów w związku z tym nie będę miał, i mogę sobie sprawić broń.
Jeszcze prościej, jak trafi się do pracy w Straży Leśnej, tam pracując nie muszę być członkiem PZŁ, a i tak będę musiał przejść procedurę i otrzymam pozwolenie na broń.Firma zapłaci za badania lekarskie i pozostałe związane koszty.
Ale wracając do tematu:

Tylko do cholery Bolek - jak powiedzmy korzystanie z członkostw" ma się do legalizacji broni spod strzechy i z ziemii" ??? - Napisałeś, że istnieje mozliwość legalizacji wykopków - JAK można inaczej mieć broń kolekcjonerską bez dekowań i certyfikatów sporządzanych przez CLK i WITU ????

O tym że w ofercie pojawiała się w sprzedaży komercyjnej taka broń - właśnie z certyfikatami i oznaczeniami, wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak:
Najpierw ustal pojęcie BRONI, gdy z okoł 20 różnych instytucji otrzymasz opinie co w ich pojęciu jest bronią, zwróć się do profesorów prawa najlepiej uznanych autorytetów, oraz instytucji do tego powołanych, jak interpretować przepisy prawa w oparci o uzyskane przedtem opinie gdy to otrzymasz, w oparciu o uzyskane materiały możemy zacząć dyskutować czy wykopek możemy powiesić na ścianie czy nie. Nam zajęło to ok. 8 lat i kilkadziesiąt tysięcy złotych
Dzisiaj jesteśmy przygotowani do dyskusji
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można było od razu powiedzieć że chodzi o Narodową Federację Strzelecką,czysty żywy sport,
ja wole trzymać w ręku starego mauzera, z którego żołnierz walił we wrześniu do szkopów ,niż magazynowca bez historii
kwestię stanu zachowania pominę.
p.s.myślę że na tym forum jest więcej osób tak myślacych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od konca

leszek - zgadzam sie, tez wole stara bron niz lsniacy magazyn

bolek - po ostatniej wypowiedzi widze, ze nie czujesz bluesa. Tu jest wiele osob ktore na takie stwierdzenie sie obruszy. X razy wiecej ludzi wolaloby miec na scianie pelnego wzerow mausera, ale takiego ktorego SAMI wykopali, SAMI odrestaurowali i panstwo tylko im przyklasnelo i stwierdzilo, ze to nie bron. O to chodzi, ale obawiam sie, ze tego nie zrozumiesz.

Bron. Wiazaca wykladnia prawa nie nalezy niestety do uczelni tylko do np SN ktory juz sie raczyl wypowiadac w kwestii broni. Nie wiem skad wziales te 20 instytucji, skoro doslownie kilka ma cokolwiek wiazacego do powiedzenia w tej sprawie.

8 lat i dziesiatki tysiecy zlotych? Rozumiem, ze czesc z tego poszla na opinie obsmianych wczesniej przez Ciebie ekspertow" czyli autorytety naukowe?

Napisales: Trzeba wstąpić do BTS-u lub NFS-u (Narodowa Federacja Strzelecka) www.nfs.pl
Zostajesz zapoznany z interpretacją przepisów i pouczony jak masz postępować zgodnie z literą prawa."

Zeby poznac litere prawa wcale nie trzeba wstepowac do NFS - wystarczy przeczytac ustawy o zabytkach i broni. A jak pokopiesz na forum to znajdziesz kilka opowiesci jak ta litera jest egzekwowana. Jakos nikt w poszkodowanych (obojetnie czy broniacy sie sa czy z adwokatem) nie pochwalil sie, ze wyszedl z opresji obronna reka.

Dalej nie chce mi sie juz pisac bo jak wspomnialem wczesniej bez dowodow, ze zalegalizowaliscie chociaz jeden wykop jest to dyskusja akademicka.

Pozdrawiam i zycze sukcesow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dect - fakt to jest dyskusja akademicka. Mam wrażenie że koniecznie chcesz mi coś udowodnić. Od pierwszego tekstu którym włączyłem się w dyskusję twierdzę że należy zacząć od ZAPOZNANIA SIę Z LITERą PRAWA niekoniecznie wstępując do jakiejkolwiek organizacji, to ty podważałeś jej istnienie.

Czy kiedykolwiek wystąpiłeś o jakąkolwiek oficjalną opinię aby poddawać pod wątpliwość koszty z tym związane?

Czy wiesz że w tej chwili w Polsce jest ponad 10 samych instytutów naukowych zajmujących się zagadnieniem konstrukcji broni?

Zgadzam się z tobą to JEST dyskusja akademicka, co chwila słyszę opinie coraz to lepszych fachowców" którzy nie mają odwagi nawet podać adresu swojej poczty a podważają prawdomówność innych. Nie dziwię się że efekty takiego postępowania kończą się wyrokami sądowymi, w końcu jak sobie pościelesz.....
Z wyrazami szacunku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolek, to po prostu jest dla nas trochę za piękne.

Dect dobrze napisał - poszukaj na forum to znajdziesz historię o korkowcach, i gdzie biegli wydali opinię że to też może być broń...innych za wykopki papuga też nie uchroniła przed wyrokiem w zawieszeniu....

A jeszcze to orzecznictwo SN...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Ustawa o wyłączeniu bezprawności posiadania bez wymaganego pozwolenia lub rejestracji broni lub amunicji przez osoby walczące o suwerenność i niepodległość Polski
z dnia 3 czerwca 2005

Dz.U. z 2005r. Nr 143, poz. 1198

stan prawny na dzień 26 października 2007 roku




Preambuła:


Uznając szczególne zasługi dla Polski tych wszystkich obywateli polskich, którzy - nie szczędząc zdrowia i życia, a także z narażeniem się na utratę wolności i na wszelkie represje wobec siebie i najbliższych - walczyli o suwerenność i niepodległość Ojczyzny;

uznając, że dotychczas nie stworzono warunków prawnych, które pozwoliłyby tym osobom w sposób godny i honorowy formalnie zalegalizować przechowywanie przez nie broni lub amunicji, w posiadanie której weszły w związku ze swoim udziałem w walce o suwerenność i niepodległość Polski;

stanowi się, co następuje:
Art. 1
1. Ustawę stosuje się do osób, które weszły w posiadanie broni lub amunicji w związku ze swoim udziałem w walce o suwerenność i niepodległość Polski, jeżeli udział ten jest określony jako podstawa do nabycia uprawnień kombatanckich w rozumieniu ustawy z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego (Dz. U. z 2002 r. Nr 42, poz. 371, z późn. zm.).

2. W razie śmierci osoby, o której mowa w ust. 1, ustawę stosuje się także do osób jej najbliższych w rozumieniu art. 115 § 11 Kodeksu karnego.

3. Ustawy nie stosuje się do osób, które dopuściły się któregokolwiek z czynów określonych w art. 21 ust. 2, z zastrzeżeniem ust. 3, ustawy z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego.
Art. 2
1. Wyłącza się bezprawność posiadania bez wymaganego pozwolenia lub rejestracji określonej w art. 1 broni lub amunicji, przez osoby wobec których stosuje się ustawę. Wyłączenie dotyczy osób objętych ustawą, które podejmą działania na podstawie ust. 2 lub art. 3 ust. 1 lub 2 - w terminach, które dla tych działań określone są w przepisach niniejszej ustawy.

2. Osoby, wobec których stosuje się ustawę, mogą, w terminie 24 miesięcy od dnia jej wejścia w życie, wystąpić o pozwolenie lub rejestrację tejże broni lub amunicji lub zadysponować nimi w inny sposób na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz. U. z 2004 r. Nr 52, poz. 525 i Nr 96, poz. 959).

3. W przypadku podjęcia działań na podstawie ust. 2 przyczyną odmowy wydania pozwolenia lub rejestracji broni lub amunicji nie może być ich dotychczasowe posiadanie bez wymaganego pozwolenia lub rejestracji.

4. W razie wątpliwości, czy udział w walce o suwerenność i niepodległość osoby, o której mowa w art. 1 ust. 1, lub osoby zmarłej, o której mowa w art. 1 ust. 2, stanowi podstawę do nabycia uprawnień kombatanckich - Policja, a w przypadku żołnierzy zawodowych Żandarmeria Wojskowa występują o opinię do Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Art. 3
1. Osoby, wobec których stosuje się ustawę, mogą - w terminie 24 miesięcy od dnia jej wejścia w życie lub w terminie 30 dni od dnia uzyskania ostatecznej decyzji o odmowie wydania pozwolenia lub rejestracji określonych w art. 2 ust. 2, jeżeli te decyzje zostały uzyskane w terminie późniejszym niż 23 miesiące od dnia wejścia w życie ustawy - przekazać określoną w art. 1 broń lub amunicję wybranemu przez siebie muzeum w Polsce, które ma prawo do gromadzenia w swoich zbiorach takiej broni lub amunicji. Tak przekazana broń lub amunicja przechodzi na własność tego muzeum.

2. Osoby, wobec których stosuje się ustawę, mogą - w terminie 24 miesięcy od dnia jej wejścia w życie lub w terminie 30 dni od dnia uzyskania ostatecznej decyzji o odmowie wydania pozwolenia lub rejestracji określonej w art. 2 ust. 2, jeżeli te decyzje zostały uzyskane w terminie późniejszym niż 23 miesiące od dnia wejścia w życie ustawy - złożyć określoną w art. 1 broń lub amunicję w jednostce Policji lub Żandarmerii Wojskowej.

3. Otrzymaną, w konsekwencji zastosowania ust. 2, broń lub amunicję Policja lub Żandarmeria Wojskowa niezwłocznie przekazuje wybranemu przez siebie muzeum w Polsce, które ma prawo do gromadzenia w swoich zbiorach takiej broni lub amunicji. Tak przekazana broń lub amunicja przechodzi na własność tego muzeum.
Art. 4
W przypadku gdy - na podstawie ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji - niezbędne okaże się deponowanie broni lub amunicji będącej przedmiotem niniejszej ustawy, koszty z tym związane ponosi:

1) Policja, jeżeli przekazanie broni lub amunicji nastąpiło na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy;

2) Policja lub Żandarmeria Wojskowa, jeżeli złożenie broni lub amunicji nastąpiło na podstawie art. 3 ust. 2 ustawy;

3) osoba, która podjęła działania na podstawie art. 2 ust. 2 ustawy i uzyskała pozwolenie na posiadanie broni lub amunicji lub ją zarejestrowała lub zadysponowała nimi w inny sposób na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji.
Art. 5
Ustawa wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie