Skocz do zawartości
  • 0

Co to za kubek?


to17071990

Pytanie

Wykopałem dziasiaj roche " takich kubkow. Znalezisko z ziemianki. Niestety nie moge określic jaka armia ich używała. Nie znalazłem sygantur.
Widac fragmenty ciemnozielonej farby na kubku (feldgrau albo polskie khaki)
Prosze o identyfikacje. Wymiary:
-wysokośc - ok 10cm
-średnica dolna - ok 5cm
-średnica górna - ok 7cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie są to kubki do zbioru żywicy.Spotykane w bardzo wielu lasach na terenie całego kraju.Przypuszczam,że od jakiegoś czasu drzew już się nie odżywicza.Leśni tną tak szybko,że na pierdoły nie ma czasu.
Ale jest jeszcze jedna sprawa.Kiedyś znalazłem kilka kubków do zbierania żywicy o kształcie połówki walca ze stalowym uszkiem do zawieszania.Ponieważ dzień był wyjątkowo ubogi w fanty,zabrałem chociaż te kubasy.Po jakimś czasie okazało się,że na jednym z nich,na płaskiej ściance, jest wykonany napis ołówkiem,po niemiecku,gotykiem.I na dole jest podpis.Do tej pory nie próbowałem tego odczytać,bo całość jest słabo widoczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykopałem dziasiaj roche " takich kubkow. Znalezisko z ziemianki. Niestety nie moge określic jaka armia ich używała. Nie znalazłem sygantur.
Widac fragmenty ciemnozielonej farby na kubku (feldgrau albo polskie khaki)
Prosze o identyfikacje. Wymiary:
-wysokośc - ok 10cm
-średnica dolna - ok 5cm
-średnica górna - ok 7cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubki sa wykonywane maszynowo.
Chyba cynkowe , albo aluminiowe.
Zdarzaja sie i metalowe. Ale to musża byc kubki przedwojenne , bo znalezione na dnie ziemianki ok. 1m pod ziemia.
W niektorych jest jeszcze kamien, jakby w nim cos gotowano .
I ta zielona farba .......
Ale pewnie macie rację
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Kiedyś jak miałem moze 5 lat, byłem z rodzina na grzybach. Znaleźliśmy kilka, około 10-15 takich kubków w okopie. Ale niestety jeszcze nie interesowałem się tym, a gdzie to było to już nikt nie pamięta, a szkoda...


Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie