Skocz do zawartości

To ważne! Zdajecie sobie sprawę?


pokemon

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale się nie dziwię, bo to musiało nastąpić...efekt skali.
Natomiast to Jeżeli masz wiadomość o sprzedaży zabytków archeologicznych z nielegalnego źródła lub uzasadnione wątpliwości co do oryginalności przedmiotów, prosimy zgłoś ten fakt do Allegro poprzez formularz kontaktowy Allegro lub skontaktuj się z nami pod adresem archeologia@kobidz.pl." pociągnie za sobą setki zakapowań, że o odwecie nie wspomnę, więc bądźcie ostrożni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto bez pozwolenia albo wbrew warunkom pozwolenia poszukuje ukrytych lub porzuconych zabytków, w tym przy użyciu wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych i technicznych oraz sprzętu do nurkowania, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny"


To jest bardzo ważne zdanie!!!! Zwróćcie uwagę na 2 słowa ukrytych" i porzuconych". Nie wiem jak wy ale ja szukam np. monetek które ktoś przypadkiem ZGUBIŁ, a więc ten paragraf mnie nie dotyczy!!!!!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm....cos takiego jak donos" , anonimowy" nie jest obce naszej nacji :)wię niech drżą wszyscy co chwalili sie swoimi znaleziskami na tym i podobnych forach :)
Bo ze staroci, legalnie mozna posiadać tylko takie które były przekazywane w spadku po przodkach (fakt udokumentowany notarialnie)i które w swoim czasie były zgłoszone do odpowiednich służb.
Konkluzja...cała reszta dóbr narodowych ruchomych jest w nielagalnym posiadaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, schodzimy do podziemia :) POLSKA DZIWNY KRAJ... Ale skoro nie można poszukiwać przy użyciu wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych" to nie wolno szukać wykrywaczami... A na Allegro sprzedaje się wykrywacze więc Allegro sprzedaje narzędzie zbrodni... Bo chyba po to się kupuje wykrywacze :) Bo raczej do szukania kluczy się pożycza a nie kupuje wykrywacz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze posiadanie i obrót wykrywaczami metali nie jest w Polsce zabroniony,więc odkrycia typu Allegro sprzedaje narzędzie zbrodni" są po prostu głupie. To tak,jakby zabronić sprzedaży noży czy samochodów. Albo sznurka.

Zbrodnia – czyn człowieka, który spotyka się ze szczególnym potępieniem ze strony społeczności. Termin ten zawsze odnoszono do zbrodni umyślnego pozbawienia życia (zabójstwo, morderstwo), jak i zbrodni przeciw majestatowi (crimen laese maiestatis).

W rozumieniu prawa karnego zbrodnia to czyn zabroniony zagrożony karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 albo karą surowszą (sprawdź rodzaje kar). Zbrodnię można popełnić tylko umyślnie. Warunkowe umorzenie postępowania nie może być stosowane wobec sprawcy zbrodni.

Wykrywacz - narzędzie zbrodni???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś :)" a to oznacza że nie piszę poważnie. Przynajmniej ja to tak rozumiem. Zgadzam się z Twoim tokiem myślenia. Po prostu chciałem zażartować, w naszym państwie przyda się troszkę :)" a nie brać wszystkiego na poważnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam
Sorry za brak polskich znakow.
Nie dziwie sie ze KOBIDZ zaczal wspolprace z allegro.Dlaczego?Otoz jest to dla niego (KOBIDZa) jedyny sposob na robienie czegokolwiek w zakresie w jakim zmusza go do tego ustawa.Gdybyscie wiedzieli czym zajmuja sie regionalne osrodki KOBIDZu to by wam szczena opadla.Ksiazke o tym mozna napisac. A wlasciwie o tym czym sie nie zajmuje.A ile ta instytucja kosztuje panstwo to juz szkoda gadac. Spektakularne akcje z allegro oraz skanalizowanie dzialan poszukiwaczy poprzez pseudo-wspolprace z KOBIDZem jest proba pokazania spoleczenstwu, ze instytucja w ogole czyms sie zajmuje i ma racje bytu. Po zlikwidowaniu OODA pozostaja jedynie sluzby konserwatorskie i KOBIDZ, ktorych dzialalnosc sie zazebia, co prowadzi do braku jasno okreslonych kompetencji w praktyce. W efekcie otrzymujemy KOBIDZ jako wykonawce zadan zleconych przez blizniacze sluzby.
UOGOLNIAJAC zmierzam do tego, ze w KOBiDZach siedza ludzie bez checi dzialan, nie wystawiaja nosa by przypadkiem nikt nie zapytal ich o jakiekolwiek efekty ich codziennej pracy, nie posiadaja ani wiedzy ani wyksztalcenia dotyczacego tematu, ze znajomoscia prawa sa na bakier przez co nie sa wstanie wyegzekwowac podstawowych praw dotyczacych np zabytkow nieruchomych, zaleglosci w wykonywaniu dzialan narzuconych na KOBiDZ ustawa niejednokrotnie siegaja ponad 10lat a podejscie pracownikow do wszelkich dzialan jest pozbawione wszelkiej inwencji.
Teraz ktos napisze ze przeciez sa badania, dba sie o nowe stanowiska, prowadzi sie poszukiwania i opracowania... Fajnie, tylko nie we wszystkich placowkach i niekoniecznie w tej dziedzinie, ktora ustawa reguluje.
Uogolnilem wiec czekam na riposte;) Moze ktos ma inne doswiadczenia, bo jak na razie wydaje mi sie ta placowka zbedna (przynajmniej do czasu wymiany zalogi" na bardziej siedzaca w temacie okreslonym ustawa). Zaznaczam ze moje odczucia sa co prawda subiektywne ale oparte na dobrej znajomosci specyfiki i realiow pracy i dzialan KOBiDZ.Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisałeś, że twoje pojęcie jest subiektywne i oparte na odczuciach i dotychczasowych doświadczeniach. To że kiedyś tak było, albo jest i dziś, nie oznacza że jutro bedzie tak samo. Nie generalizowałbym, ponieważ na 100 etatowców wystarczy jeden zapaleniec który cię weźmie na widelec i jak założy ci teczkę która napuchnie, to ci potem głowa spuchnie :-)))
Powiem wam jedną pozytywną rzecz co ostatnio przeczytałem i jestem mile zaskoczony, otóż jeden z portali aukcyjnych wszystkim dobrze znany na prośbę udziela informacji Skarbówce i innym organom np. Policji, natomiast nie wdaje się w szczegóły tj. np. nie jest w stanie prawnie potwierdzić czy transakcja doszła do skutku. To organy są zobowiązane to udowodnić! WARTO ZDAWAĆ SOBIE Z TEGO SPRAWĘ!
:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mam o tyle mieszane uczucia, że legalnie można kupic paralizatory 30000v z wysięgnikiem wystrzeliwanym na kilkadziesiąt metrów lub pistolet na kulki wyrzucane gazem CO2, czy nawet wyrzucający ładunek pieprzowy co jest równie grożne w sensie zrobienia komuś krzywdy lub użycia do celó przestępczych i nikt z tego afery nie robi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykrywacz to bron koledzy !!!!
Po pierwsze może posłużyć jako broń obuchowa (szkielet)jako broń miotana ,na kablu można kogoś powiesić(jak wszyscy sami sie nie powiesimy na nich jak już zabronią wszystkiego związanego z poszukiwaniami )można też łączyć kabel plus cewka przywiązać do rurki i mamy korbacz .No i z elektroniki można zrobić bombę używając własnego kału jako ładunku przecież każdy z nas jest prawie jak Makgajwer .

Więc apeluje do władz o zakaz sprzedaży Detektorów metali i urządzeni im pokrewnych ,ponieważ bandy oszołomów biegają z taką bronią po lesie straszą grzybiarzy ,zwierzynę leśną i z premedytacją niszczą ściółkę co jest niedopuszczalne !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie