Skocz do zawartości

Złoto które oddała ziemia.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 weeks later...
Bingo! A już chciałem obiecać 0.7 Jonnie Walkera.... Kolega Refar trafia 3 złotko w ciągu 2 lat. Nie wiem jak wy ale ja przez 4 lata w miarę intensywnego chodzenia nie trafiłem żadnego, a znam takich którzy przez wiele lat nie trafili ani jednej złotej monety. Oczywiście uczucie zazdrości jest mi obce :-), ale wygląda to trochę tak jakby ktoś na siłę wgniatał tą ziemię w monetki, pytanie po co? Dość dobrze znam ten teren, dlatego tym trudniej mi uwierzyć w te trafienia, ale może to chora wyobraźnia podsuwa mi teorie spiskowe :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl kolego kto normaly specjalnie zabierałby z domu monetę złotą (np zakupioną) aby brać ją w teren brudzić w ziemi itd itd a niedajboże gdzieś się zgubi ;]

Po prostu niektórzy mają więcej szczęścia od nas

Pozdrawiam i gratulacje takich znajdków


Mnie tylko ciekawi jak często takie znaleziska są powszechnie i ile tego w przeliczeniu na zwykłe monety srebrne z jakąś dozą prawdopodobieństwa mogłoby być w ziemi.
(pomijając ile zaborcy rozkradli)

Być może 1złota na / 100 000 srebrnych ;]

Ciekawe czy ktoś robił takie kalkulacje ile czego było wybite ile statystycznie mogło się zagubić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie