Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jerzyn2000

PAGON Z LITERAMI

Rekomendowane odpowiedzi

Krzsiek mnie uprzedził...... NARAMIENNIK !!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ad krzysiek i akagi faktycznie po polsku powinno być naramiennik, ale pagon to to samo tyle, że z rosyjskiego, więc nie czepiajmy się szczegółów - wszyscy zainteresowani czy tak, czy tak wiedzą o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dudzin, trzeba dbać o czystość języka, szczególnie po tylu latach zachwaszczania go rusycyzmami.

Pozdrawiam
Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
to nie chodzi o czystość języka, ale poprawność polskiej terminologii wojskowej.
Zapraszam na Bzurę i spróbujcie przy ppłk. Tymie, który co roku jest z nami powiedzieć pagon. Ja spróbowałem.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mówiąc o czy zatem mozna powiedzieć pagon? bo słówko przeciesz nadal w naszym języku istnieje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pagon jest zakładany (przypinany) i większy niż naramiennik, w polskim języku synonimem pagonu jest epolet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Do jerzyn2000
Proszę Cię o podanie danych oficera ze zdjęcia lub innych informacji i zdjęć jakie masz w posiadaniu. Podaj jak się z Tobą skontaktować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To teraźniejsze pochewki na naramiennik ze stopniem to sa pagony, epolety, nasuwki czy cos innego?
Tak mnie jakoś naszło.

Schrek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w koncu wiem jak wygladało umiejscowienie tych liter DC bo trafiło mie takie cudenko włsnie DC wykonane z metalu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiadomienie o plikach cookie