Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

jerzyn2000

PAGON Z LITERAMI

Recommended Posts

ad krzysiek i akagi faktycznie po polsku powinno być naramiennik, ale pagon to to samo tyle, że z rosyjskiego, więc nie czepiajmy się szczegółów - wszyscy zainteresowani czy tak, czy tak wiedzą o co chodzi.

Dudzin, trzeba dbać o czystość języka, szczególnie po tylu latach zachwaszczania go rusycyzmami.

Pozdrawiam
Krzysiek

to nie chodzi o czystość języka, ale poprawność polskiej terminologii wojskowej.
Zapraszam na Bzurę i spróbujcie przy ppłk. Tymie, który co roku jest z nami powiedzieć pagon. Ja spróbowałem.....

mówiąc o czy zatem mozna powiedzieć pagon? bo słówko przeciesz nadal w naszym języku istnieje

Pagon jest zakładany (przypinany) i większy niż naramiennik, w polskim języku synonimem pagonu jest epolet.

Do jerzyn2000
Proszę Cię o podanie danych oficera ze zdjęcia lub innych informacji i zdjęć jakie masz w posiadaniu. Podaj jak się z Tobą skontaktować.

To teraźniejsze pochewki na naramiennik ze stopniem to sa pagony, epolety, nasuwki czy cos innego?
Tak mnie jakoś naszło.

Schrek

w koncu wiem jak wygladało umiejscowienie tych liter DC bo trafiło mie takie cudenko włsnie DC wykonane z metalu...

• Create New...

Important Information