Skocz do zawartości

Studzianki Pancerne czy ziemia coś kryje


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja ostatnio łuskę od zis-a rosyjskiego stalową, a Artek z którym byłem ze stanowiska czołgu blachę aluminiową z wytrawionymi literami która nie mam pojęcia do czego służy.
PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam :)
To akurat z okolic Studzianek, jakieś 15km od... Pojechałem jeszcze na tydzień do babci no i znudzony poszukiwaniami i wykopywaniem ppsz, postanowiłem poszukać dalej, niż okopy rosyjskie gdzie wszystko jest idealnie zryte i nie pozasypywane... Dobra oddaliłem sie od okopów i jest pierwszy sygnał, guziczek z kulką szrapnelowa(chyba) :) no więc już szczęśliwy, że to nie ppszki, szukam dalej, jest mocny sygnał, kopie i jest... polski piękny RYG wz1918 :D potem już duperele i trafiłem na miejsce, gdzie była wysadzana amunicja(moje przypuszczenia), troszke łusek(niemieckie, ruskie i jeden polski mauzerek(wszystkie bez spłonek i pozgniatane, jakieś 300m od okopów :) Czerwoną linią są zaznaczone rzeczy, które zostały znalezione razem, a żółtą te o które bym prosił o ID... wiem, że nie ten dział, ale nie chce mi sie wątków zakładać nowych :P Mimo, że to drobnica ciesze się jak dziecko, bo to moje pierwsze jakiekolwiek wykopane polskie rzeczy :) Za tydzień jade jeszcze raz to przeszukam dokładniej teren :)


Pzdr.
Igi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lina_90:

Kolorki czyszczę...fosolem :) Moim zdaniem najlepszy, chyba wszystko już próbowałem i tak wychodzi najlepiej :) Są 2 sposoby:
1.Bierzesz gąbkę, namaczasz ją fosolem i czyścisz nią kolorek i kiedy już zszedł ten gruby nalot bierzesz druciak i szorujesz delikatnie ten czerwono-różowy nalot :)
2.Albo bierzesz jakiś pojemniczek, wkładasz skarba i moczysz około 2-3 minuty(w każdym razie do czasu, aż się pojawi ten nalot rózowo-czerwony), wyjmujesz i szorujesz delikatnie druciakiem :)Tylko radziłbym nie zapomnieć wyjąć przedmiociku, bo potem jak go wyszorujesz to masz kolor mosiądzu(cynk zaczyna sie wytrawiać mniej więcej po 20 min)
W obu przypadkach jak za mało wyczyszczone to powtórz czynności :)

Thomson:
Czemu nie? By sie wstawiało tylko zdjęcia fantów :) Ja i tak do babci jeżdze raz na tydzień, może 2 i żadko wyskoczy coś fajnego

Pzdr. Igi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie