Jump to content

szukanie tożsamości?


Recommended Posts

http://wiadomosci.wp.pl/kat,,statp,UHJ6ZWdssWQgcHJhc3k%3D,wid,8907531,wiadomosc.html

dość ciekawa i trafna obserwacja..... Nie mamy niestety żadnych odniesień porównawczych, bo na Ukrainie na ten przykład mają teraz Oldukrainianstate" (cokolwiek by to miało znaczyć), jak my 50 lat temu ziemie prapiastowskie i wcale nie muszą sięgać podświadomie do polskich czasów.

A tak na marginesie to relatywizowanie roli Niemców w wojnie to chyba zajwisko coraz powszechniejsze nie tylko w Niemczech.....

Ciekawe o tych białych przepaskach. Ktoś coś słyszał na ten temat? Niemcy" będą odtąd z opaskami na inscenizacjach?
Link to comment
Share on other sites

Zagubienie się Polski i Polaków we współczesnym świecie (nie pierwszy raz) skutkuje takimi dziwolągami", zadziwiającymi nawet Niemców, gdyż w Niemczech wszelkie przejawy neonazimu są natychmiast i bezwzględnie zwalczane.
Jak tak dalej pójdzie, to Wehrner von Braun, b. mieszkaniec Wyrzysk koło Piły zostanie uznany za najwybitnieszego polskiego naukowca (bo innych nie mamy).
Link to comment
Share on other sites

Witam. Moim zdaniem to żadne zagubienie tylko po prostu wchodzenie niemcom w tyłek. Druga sprawa to bezwarunkowa fascynacja niemieckim mundurem. Wszystko to przybiera smieszne ale i niebezpieczne rozmiary. Jeżeli ktoś sądzi że takie służalce zachowanie pomoże Polsce w dobrych kontaktach z Niemcami to się myli. Bedą do nas się usmiechać ale swoje myśleć. Myśleć bedą że znowu biedne polaczki szukają sobie nowego pana, że nie wyzbyli się kompleksu poddanstwa wzgledem niemca. Jak można szanować kraaj który sprzedaje własny honor, gdzie jeszcze pół wieku temu umierało za niego miliony Polaków.
Najbardziej mnie wku... jak jakiegoś typa pyta się z kąd jest i pada odpowiedz: z Breslau. Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
A mi się wydaje, że pokolenie urodzone na ziemiach odzyskanych" zdaje sobie sprawę, że ich historia nie zaczęła się w 1945 r. Inna sprawa, że to co się dzieje jest czasem niefortunne ale nie demonizował bym całego zjawiska.
Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Majrosem i Msaelm inaczej nazwać to można przykładem typu wiktymologicznego. Brak szacunku do samych siebie i czerpanie wzorców z silniejszego" tzn np Niemców ,ale nikt im nie powiedział o tym np, że Polska broniła się przeciwko dwóm agresorom przez tyle samo czasu co reszta Europy wspomagana przez Polaków tylko przed Niemcami (osłabionymi dość znacznie po 1939). Może byliśmy i może nadal jesteśmy narodem naiwnym ale sprawiedliwym i nie agresywnym. Gdyby nie Polska Europa mówiła by po turecku.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information