Skocz do zawartości

hetzer - latebra - ciąg dalszy


Bocian

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z tego co widziałem był rekonstruowany oderwany wózek, dopasowano brakujące elementy i czekało na zawiezienie do specjalistycznego zakładu spawalniczego.

Oczywiście jak oferma nie zabrałem aparatu :(, postaram się jutro znowu pokonać 25km w korkach :( i zrobić jakieś fotki.


Jaca2003, zadzwoń i sam zapytaj. Numer znasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam.
Bocian co z tymi fotkami?? Udało Ci się je zrobić jak obiecywałeś?? Wózek jest już pospawany czy tylko wypiaskowany i czeka na spawanie?? Czy będziecie piaskować wszystko dokładnie w wózkach (np każde pióro resoru po wczesnijszym kompletnym demontażu)i Hetzerze czy pobieżnie??
Czy Hetzer jest już piaskowany??

pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Wszyscy tu sobie zdają sprawę ze ani piaskowanie ani inne prace nie odbywaja sie za darmo.Moze zanim ktoś udeży o kolejne fotki to najpierw albo wpłaci chłopakom na remont albo sam z dwoma ręcami zjawi sie do pomocy?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca2003 relax chłopie bo znowu zwarcia porobisz jak w temacie o Stugu. Chłopaki nie potrzebują adwokata, każdy kto chce w każdej chwili może się dowiedzieć co gdzie i jak a za parę dni i pomacać do woli. Wszystko jest jawne.

Jeden wózek już pospawany, osie i bieżnie zostały zabezpieczone do piaskowania blaszanymi kominkami, został wypiaskowany i zakonserwowany dokładnie żeby woda morska nie dokończyła dzieła. Fotek nie zrobiłem bo... zapomniałem aparatu :( ale już niedługo z tego co mi sie obiło o uszy Hetzer po zakonserwowaniu trafi na około miesiąc do warsztatu w Gdańsku na Hynka w celu zdjęcia, konserwacji i uruchomienia całego układu nośnego i reszty wózków. Hetzer został wypiaskowany a ostatnio ekipa miała demontować to co zostało z silnika. To co na zewnątrz nie stanowi problemu, problemem jest to co wewnątrz i stan tych elementów.

Rynce do roboty też by sie przydały jednak najchętniej wykwalifikowane, potrzeba trochę finezji i znajomości metalu przy demontażu i regeneracji poszczególnych elementów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha do misopysio, tak każdy element jest demontowany na czynniki pierwsze i dopiero piaskowany, czyszczony, regenerowany, konserwowany. Benedyktyńska robota. Wiele piór z resorów jest przegnitych ale zostaną dokładnie odtworzone według pozostałych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jeszcze chłopaki meldują Hetzer ma 1 trafienie + 3 przestrzeliny obok siebie na górnej części pancerza kaliber ok 12mm, na przedniej części wanny od dołu dwa rykoszety spowodowały pęknięcie płyty.

Więc jak widać gryzł i został pogryziony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie