Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Pro Fortalicium

BITWA WYRSKA 2007 (1 września 2007 r.)

Recommended Posts

Meleskul, bardzo fajne foty. Mogę prosić o przesłanie fotek na których widać nas - pionierów z Pionier 39 na maila? Mój mail stege@reenacting.eu

Pozdrawiam,
STEGE

Właśnie posłałem co było, sprawdź mail. Daj znać, gdyby coś nie zagrało, to wyślemy inaczej.

Pozdrawiam, Marcin(melescul)

Witam
W imieniu GRH 5 pułku piechoty Legionów pragnę podziękować Organizatorom za zaproszenie i gościnne przyjęcie. Po raz kolejny miła atmosfera rekompensowała „morderczą wielogodzinną podróż”. W szczególności pragniemy podziękować Piotrowi za organizację i rzeczowe podejście do tematu, obsadzie schronu ziemnego Arkowi, Tomkowi i Ernestowi za przyjęcie pod swoje skrzydła. Przesyłamy podziękowania naszemu kapralowi z 33 pp. – Jackowi, kolegom z SRH Wrzesień 39" , GRH „Grupa Operacyjna Śląsk” oraz koledze z SRH „Cytadela” którzy w wydatny sposób wsparli „siłę uderzenia” 2 drużyny, kolegom z GRH Festung Breslau za wytrwałość w trakcie naszych popisów wokalnych w namiocie przed próbą i wszystkim pozostałym nie wymienionym uczestnikom.
Pragnę korzystając z okazji osobiście podziękować za możliwość objęcia warty przy replice sztandaru 73 pp. Do zobaczenia za rok.

Leg. Radosław Tumiel
GRH 5 pp. Legionów „Zuchowatych”

Czołem i ja tam byłem - już po raz trzeci. Było trochę skromniej niż ostatnio, ale to może i lepiej. Ponoć komandosi zapomnieli ammo do swych km-ów i było mniej hałasu :(

pzdr woyta

Człowiek stara się złapać historyczny kadr a tu taki kwiatek.
No cóż było ciasno.

pzdr woyta

Zastanawia mnie co pcha ludzi do podkładania muzyki Rammsteina pod takie filmy - gdyby nie ona, film byłby extra...

Jeśli autor filmu czyta, mała propozycja - dużo lepsze do takich rzeczy są ścieżki dźwiękowe z filmów (nawet niekoniecznie batalistycznych)...

Co pcha? Łatwo się domyślić, pewnie sentyment do muzyki Rammsteina.

Muzyka z filmów, zwłaszcza ze scen batalistycznych, ma swoje wady. Kiedy przy takiej muzyce człowiekowi podskakuje puls na przykład na wspomnienie ataku konnicy Maximusa, a na ekranie widać trzesący się, niezmontowany obraz z jednego ujęcia, bez żadnej dynamiki, to efekt jest niezbyt fascynujący. A przecież nie dlatego, że sam film jest słaby - po prostu wsparty muzyką z wielkiej produkcji filmowej taki choćbny z największym jajem zrobiony amatorski filmik musi się mierzyć z inną ligą, a po co?

heh
Autor (nie ja!!!) nasluchal sie juz na temat muzyki oj nasluchal...
a filmik robiony aparatem z wolnej reki wiec jest jak jest :)

Mnie tam ten Rammstein pasuje - sentymentalna niemiecka ballada w zestawieniu ze scenami niemieckiej napaści wieje inteligentną ironią, jaką lubię.

Chyba, że autor chce, żeby się szczerze wzruszać... wtedy inna para kaloszy.

(Przepraszam za off-topic)
Meleskulu czy czasem sprawdzasz swojego maila albo odpisujesz na maile ? Od 1,5 miesiąca próbuje się skontaktować i cisza. Prośba o odpowiedź.

Stary grat ze mnie, niereformowalny i nie ten guzik wcisnąłem...

Chciałem rzec, że dobór utworu jest dobry (no, może Zerstören byłoby bardziej na miejscu, ale to już czepialstwo), brakuje tylko odpowiedniego pocięcia" filmu - jakby czołg wjeżdżał w kadr przy słowach Hier kommt die Sonne", byłoby wręcz mistrzowsko... ale i tak bardzo fajne :)

a ja miałem kamerę na Wyrach niestety mój kolega który miał kręcić wszystko, z bliska i dokładnie przyjechał za późno, kiedy juz na pozycjach w lesie czekałem z karabinem na bitwę. No i nie miałem możliwości przekazania mu kamery.

• Create New...

Important Information