Skocz do zawartości

Długi weked Bieszczady tylko tyle ! aż tyle ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Otóż może sie pobrechtać !!:):) szukaliśmy z młodzieżą za pomocą mosiężnych różczek :):) -panowie są pierwsze efekty !W tamtym roku byłem na budowie gdzie mój kolega pracuje na koparce – podjeżdżam do niego patrzę a on wychodzi z koparki z jakimiś drutami i chodzi po budowie -aż se usiadłem - odbiło chłopu na stare lat –myśl€ .Po chwili mnie zauważył i pochodzi do mnie wita sie jak gdyby nic –patrzę na jego druty i nic sie nie odzywam -po chwili rzuca -co różczek nie widziałeś ?--nie odrzekłem i dalej sie patrzę dziwnie na niego :):):).Pominę pewne szczegóły -okazało sie iż on przed kopaniem zawsze sprawdza teren tymi drutami -jeżeli na planie nie ma żadnych przewodów i kanalizacji -bo nie wierzy już planom .Bardzo wiele razy sie naciął bo na planach nic nie było a pozrywał przewody gazowe i itp. .Przypadkowo trafił na kogoś kto mu pokazał jak sie obchodzić z tego typu urządzeniem"-powiedział mi że jak sie nauczył to już nie wjechał łychą na żadne instalacje i sprawdza w ten sposób zawsze przed i w trakcie kopania -pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał te swoje różczki zrobione z dwóch elektrod -odbija młotkiem otulinę i już ma różczki -zawsze tak robi bo jak mówi wiecznie je gubi więc nie inwestuje w takie urządzenia -ale mnie doradził abym wziął drut miedziany albo jakieś pręty z mosiądzu –bo dają leprze efekty -właśnie te ostanie znalazłem na złomie i wygiąłem pod kontem .Pojawiłem sie u niego a on zaczął mi tłumaczyć co i jak- rzucił mi kluczyki od koparki na ziemie -i kazał po tym przejść wiecie że to zadziałało kiedy przechodziłem nad kluczykami obydwa drutu zeszły sie w kierunku mojej klatki .Zabrałem je w Bieszczady i na Okrągliku moje huki zobaczyli jak je wyjmował i od razu kazali abym ich nauczył .Nie dali mi w ogóle ich do ręki – harty jedne po kilku nie udanych próbach -bo trzymali je zbyt mocno -należy je tylko lekko utrzymywać – zaczęło im coś wychodzić heheh mieli zabawę z tego przednią -pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zdziwiłbyś się kolego Huku ile ludzi gania z sprzętem wachającym":)))
A ja nadal podchodzę do tego raczej sceptycznie chociaż zdarza mi się eksplorować z ekipą która używa takich gadżetów":)))
Ja jednak wierzę w sprzęt elektro-magnetyczny:)))
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f35jsf -zgadza sie ! ja też traktuje to jako doświadczenie i zabawę, rozrywkę :):) -szukanie w ten sposób to proces bardzo powolny -ale skuteczny hehehe- mam pewne plany co do tego urządzenia -ale jak je zrealizuje to coś napisze :):)-pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja trzymałem na wysokości tułowia początek klatki piersiowej -ale myślę że to nie reguła - :):) trzymałem tak jak mi było wygodnie -druty nie ściskać w dłoniach tylko tak trzymać aby mogły sie obracać muszą mieć luz - może wypowiedział by sie ktoś bardziej doświadczony w tym temacie -pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...
Moje uszanowanie!
Uwielbiam przeglądać stare tematy na tym forum, a ten urzekł mnie niezmiernie - huk zadziwiony różnorodnością klamer, poszukiwanie dzwonów cerkiewnych. W takich chwilach czuć bardziej niż kiedykolwiek sedno naszej pasji i całą paletę naszych motywów- zarobki, rekreacja, historia. W zeszłe wakacje wędrowałem szlakiem polsko-słowackim, ale tylko z plecakiem i gitarą, mimo to podniosłem kilka łusek i inne okruchy historii. Odwiedziłem Balnicę (niewiedząc o wydarzeniach z 2006r.) W to lato na pewno znów zawitam w Biesy, kto wie może spotkamy się na szlaku. W każdym razie, dziękuję za ten wątek, pozdrawiam wszystkich udzielających się tu i odgrzewam- może ktoś chce się podzielić tym co się udało zdziałać przez te 10 lat :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie