Skocz do zawartości
  • 0

ID. skrótów z mapy Messtischblatt


Menzo

Pytanie

Co według Was oznaczją te skróty ?? Pochodzą z Messtischblatt 1910.

Sch.- to raczej nie chodzi o szkołę. Jest daleko od jakich kolwiek zabudowań - w środku pola. Szkoły są oznaczane na tej mapie poprostu jako - Schule.
Khf.- z niczym mi się nie kojaży.. również środek pola.
Pomocy

++++++Pozdro+++++++++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Traper powiedz coś więcej na temat m-blattów 1:10k. Skąd to można wytrzasnąć, jakie obejmuje lata etc...

Czy ktoś kojarzy poprzedniki messblattów-tzw urmesstischblatt? Czyli pruskie 25k. Część znalazłem w sieci, ale niestety nie wszystko-ma ktoś jakiegoś dobrego linka do tych map?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze było słychać huk dział to pierwszymi eksplorerami" takich miejsc byli rosjanie.
Jeżeli wokół Ciebie jest dużo takich oznaczeń, to mieszkasz w bogatej okolicy.Na Twoim miejscu zostawiłbym militarkę i przyjrzał się" uważnie parkom przypałacowym i takie tam.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zaraz zaczne za infa pobierać kasiorę :-D
Link do Twoich map jest piętro wyżej" i tak:
4561 Chocianów
4761 Chojnów
4762 Legnica
4861 Złoto(w)ryja
P.S.Wchodzisz na parafie znanemu poszukiwaczowi,a zarazem mojemu koledze.
Pozdrowaśki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co według Was oznaczją te skróty ?? Pochodzą z Messtischblatt 1910.

Sch.- to raczej nie chodzi o szkołę. Jest daleko od jakich kolwiek zabudowań - w środku pola. Szkoły są oznaczane na tej mapie poprostu jako - Schule.
Khf.- z niczym mi się nie kojaży.. również środek pola.
Pomocy

++++++Pozdro+++++++++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priwiet.
Luuudzie łóżka Wam przykręcili do sufitu ? O tej porze to ja śpię. :-)
Menzo.
W pełni potwierdzam identyfikację przez kolegę Domino, że Sch. to stodoła.Natomiast z tym Khf.jest problem.

Legendy do WSZYSTKICH map Messtischblatta są robione a jedno kopyto" i skrót Khf. w legendach nie występuje.Domyślam się że jest to skrót występujący przy azwie własnej".Podaj mi nr.mapy i okoliczne 3-4 wioski między którymi się ten obiekt znajduje.Jeżeli ta mapa jest na Forum to może coś wykumamy razem.

Wojteksg.
Jeżeli chodzi o cywilkę" to lepsiejszych map do poszukiwań nie ma. Zwróć uwagę że na dole mapy masz podaną odległość w kilometrach (metrach) i... krokach.Chociaż nie,są 2 lepsze typy.
1.Messtischblatt 1:10 000. Na tych mapach jest już DOSŁOWNIE wszystko.Ale te mapy są trudno dostępne i drogie.
2.Mapy zrobione przez niemców na których zaznaczyli strzałkami w którym miejscu zakopali swój dobytek, z dopiskiem u kopać". :-D
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie