Skocz do zawartości

Raupenschlepper Ost/Steyr RSO


Lemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 595
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

W USA jest rama, kola i silnik:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/WW2-German-RSO_W0QQitemZ180191142169QQihZ008QQcategoryZ80765QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
Cena wywolawcza 8000 USD, ale jest cena minimalna. No i trzeba by doliczyc z 1500USD na kontener, a potem ilestam na clo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

It's rusty but intact - All eight road wheels are in good, straight rotating shape

Still has the Auto Union engine mounted - not running

All the leaf springs and suspension is there and working

No tracks"

Jutro ma byc wiecej fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stug IV, zdecydowanie wersja z kabiną. Wersja z Pak-iem wyszła w bardzo niskiej serii produkcyjnej. Dodatkowo nasza rama na pewno nie jest pozostałością tej wersji. Jeśli chodzi o szczegółowe plany co do dalszych losów naszego potworka to nakreślę je Wam na początku nowego roku. Do tego czasu rozstrzygną się pewne sprawy, no i obiecana przeze mnie mała muzealna niespodzianka ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no firma z Californi co handluje Panzerfaustami teraz oferuje ramkę RSO.. i . Flak 39 3.7 mm
Co prawda oglądałem parę ramek, ale nie wiem czy zwróciliście uwagę że ta oferowana ramka jest cos przykrótka ???
No może się czepiam dobra idę zagram zaraz w Mega Millions może los się uśmiechnie.
Odbiegając od tematu transport można załatwić od $1000.
A co do cła to nie mam pojęcia ??????
A tak z ciekawostek wiecie ze jest zachowanych ponad 48 RSO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stug IV, wielki pokłon, jak coś się trafi będę pamiętał...
Woodhaven faktycznie brakuje tylnej części ramy z nad mostu napędowego, to ostatnie zdjęcie...
Na moim zdjęciu przód RSO, prawdopodobnie klapka do obsługi nagrzewnicy.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielkim bólem przyszło mi powiadomić że odszedł od nas Werner Geier wspaniały człowiek który swą wiedzą na temat Steyr RSO nie tylko wszystkich zadziwiał ale i z wielką radością dzielił się nią. Miał 45 lat, pozostawił ogromny zbiór zdjęć i materiałów dotyczących RSO. Niestety choroba uniemożliwiła mu podzielenia się do końca swoją wiedza z nami. Dzięki jego pasji temat RSO na naszym forum mógł się rozwijać, wiele wspaniałych zdjęć otrzymałem właśnie od niego niestety nie zdążył ..... Ponieważ wiem ile dla Wernera znaczyło RSO pozwoliłem sobie w tym miejscu uczcić jego pamięć.

Woodhaven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie