Skocz do zawartości

Bohaterowie gorszej wojny


Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez fajnie wyglada jak sie przemawia- zwarte szeregi, mieszane mundury pantera pustynna z normalna, sztandary, kapelonek popsika....
Tak jak bierut wylecial dumnie wrocil w trumnie...
Przykry artykul- zastanawiajaca jest cisza mediow nad takimi sprawami- wole nie myslec co bedzie za jakis czas w afganistanie- tzn z przedwczesnymi powrotami do kraju...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - głupi polak przed szkodą i kretyn gorszy po szkodzie - wysłać te komisje tam i niech im szorują cztery litery

Niechce krakać i odpukać, ale gdzieś napisano że kilka tartaków-stolarni dostało kilka większych zamówień z wojska.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak to są prawdziwe koszty tych kompletnie nie potrzebnych dwóch wojenk które prowadzimy w imie Amerykańskich utopi propagadowych ale w polityce nic nie jest za darmo. Pasztet sie dopiero zrobi kiedy jakiś sfrustrowany weteran pójdzie z giwerą do jakiegoś budynku np banku i sobie postrzela bo pewnie tak tylko zwróci na siebie uwagę i wtedy dostanie pomoc psychologa. A modernizacja armi polskiej znowu się zatrzyma bo prawie cała kasa pójdzie na nową wojne z pasterzami a dla inwalidów wojenych bedzie trzeba stwożyć jakieś nie potrzebne stanowiska pracy bo z rent inwalidzkich się przecież nie utrzymają . Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić swoje rzy grosze" do dyskusji:

1. Pod Monte Cassino biliśmy się z Niemcami, bo ci na nas napadli i okupowali nasz kraj. Z Irakijczykami bijemy się podobno dlatego, że taki jest nasz strategiczny interes. Chciałbym w to wierzyć, ale po tym jak zostaliśmy potraktowani przez naszego Wielkiego Sojusznika [miały być miliardy dolarów zysku z inwestycji i minimum 100 mln $ pomocy wojskowej rocznie, a jest g....] - moja wiara została mocno zachwiana.
2. To prawda, że w wyniku II Wojny straciliśmy połowę terytorium, ale znaczną część z tych strat Stalin nam zrekompensował terenami poniemieckimi. Inna sprawa, że ci ostatni mają chyba ochotę wystawić nam teraz rachunek...
3. Sprawą mocno kontrowersyjną jest sama celowość i sens walki w 1944 roku np. pod Monte Cassino w sytuacji gdy już było wiadomo, że sojusznicy spisali nas na straty [sprzedali jak kto woli], ale co by nie powiedzieć walczyliśmy wprawdzie na obcej ziemi, ale z krwawym okupantem własnego kraju.

Pozdrawiam balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają i zmienia się także sposób walki.

Czy nasz udział w Iraku a teraz jeszcze Afganistanie jest słuszny - można roztrząsać w nieskończoność.

Istotne jest to, że wmontowały nas w całą tę historię nasze władze, które przecież sami demokratycznie wybraliśmy. Mało tego. Pamiętam obietnice przedwyborcze. Nie tylko że nie było mowy o Afganistanie, ale mieliśmy zostać szybko wycofani z Iraku.
Jak jest wiadomo.

O korzyściach dla naszego kraju, których nie ma, a o których wspomniał Balans - cóż, może lepiej opiekowano by się nami gdyby były. Może jakiś ułamek procenta z przetargów i kontraktów zostałby przeznaczony na rodziny poległych i pomoc rannym. Wówczas nie powstałby ten artykuł.

Niestety jest inaczej. Nam pozostało przypominanie o sobie, a decydentom udawanie, że problem nie istnieje.

Wracając do ohaterskich bojowników o wolność Iraku". Zrozumcie wreszcie, że im nie chodzi o wolność tylko o sianie zamętu. Czy którykolwiek ruch oporu posuwał się do masowego mordowania własnych cywilów walcząc z wrogiem? Jestem w stanie zrozumieć ataki na wojska koalicji, ale detonowanie bomby na zatłoczonym targowisku gdzie nie ma ani jednego obcego żołnierza? To nie bohatersto tylko mord.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle to samo. Troche sie wiekszosci z Was mylą zagadnienia. Kłutnie dotycza celowości tej wojny- za to odpowiadaja [wymoderowano] politycy a temat przecież dotyczy zołnierzy-którzy tam sa przez polityczne decyzje a nie dla własnej przyjemnosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam że dziwny ten ruch oporu - własnych współpobratymców mordują - to nie ruch oporu a zwykli mordercy i terroryści/bandyci

Strzelać do obcych - można zrozumieć ale żeby rżnąć swoich ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak się martwiliście...

27.3.Warszawa (PAP) - Założenia reformy prawa kombatanckiego to jeden z tematów rozpoczętego we wtorek w południe posiedzenia rządu. Główna zmiana zakłada przyznanie dodatkowego świadczenia, w wysokości 400 zł, działaczom opozycji demokratycznej w czasach PRL, będącym obecnie w trudnej sytuacji materialnej.

Nowe świadczenie mogliby otrzymać działacze opozycji, zaangażowani w walkę o wolną Polskę po 1944 roku oraz osoby represjonowane z powodów politycznych w latach 1944-1989.

Warunkiem otrzymania specjalnego świadczenia będą dochody nie wyższe niż 474 zł na osobę w rodzinie lub 691,5 zł - w przypadku osób samotnych. Z szacunków resortu pracy wynika, że nowe świadczenie objęłoby ok. 35 tys. osób, a roczny koszt wypłaty to ok. 278 mln zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy inne państwa prowadzące tam wojnę opiekują się lepiej weteranami inwalidami? Chyba wszędzie jest tak samo źle." - Myślę, że nie.
Leżąc w szpitalu w bazie Ramstein rozmawiałem z paroma chłopakami. Młode łebki, prawie dzieciaki - bez rąk czy nóg, opowiadali mi o tym jak jest rozwinięta pomoc w stanach. O wyleczenie, rehabilitację a nawet protezy nie musieli się martwić. Ponadto jeśli wyrażali chęć pozostania w służbie nie byli skazani na rentę. Zawsze można znaleźć stanowisko na miarę możliwości człowieka i nie musi to być etat cywilny - niestety nie w naszej armii.

Inna sprawa to sumy na jakie są ubezpieczeni. To przykre, ale kończyna żółnierza U.S.Army jest warta nieporównywalnie więcej niż żołnierza W.P. - dziś żałuję, że posłuchałem żony - Nie wywołuj wilka z lasu" - i nie ubezpieczyłem się gdzieś dodatkowo prywatnie. Gdyby człowiek wiedział że się przewróci...


27.3.Warszawa (PAP) - Założenia reformy prawa kombatanckiego..." - zatem kto miał odwagę wyjść i krzyczeć precz z komuną" a teraz jeszcze udowodni swoją przynależność do NSZZ wygrał.
Dobrze, niech dostaną te świadczenia, bo przy tak śmiesznie niskich emeryturach trudno czuć się obywatelem U.E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OStatnio w USA była afera, że w szpitalu dla weteranów biegaja szczury, grzyb na ścianach a z sufitu leci woda.

Foster73 nie wiem czy ktoś by cię ubezpieczył. Jakiś czas temu chciałem się dodatkowo ubezpieczyć u jednej z zachodnich firm ubezpieczeniowych. Niestety ponieważ jestem strażakiem- ochotnikiem, uprawiałem żeglarstwo odmówiono mi. Agent pokazał mi spis zawodów,kótrych nie ubezpieczają: Strażacy, policjanci,marynarze , żołnierze, cyrkowcy, alpiniści itp.
O ile wiem, przed I zmianą nie mogli znaleźć ubezpieczyciela- więc zmusili PZU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z jednego sie ciesze że czas mojej służby nie przypadł na czas jakiegoś konfliktu.
Ale jak znam siebie to to bym robił wszystko żeby tam pojechać.
Szkoda mi wszystkich rannych bo nie dość że nic im nie płacą to jeszcze w mediach bardzo mało sie o nich mówi.
To jakaś zmowa milczenia czy co?
Albo wstyd że decyzje które zostały podjęte przez rząd są błędne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie