Skocz do zawartości

Czy jest sens tego działu?


Rekomendowane odpowiedzi

swego czasu jak jeszcze siedziałem na forum ioh[linku nie podaje bo to konkurencja] poradzili sobie z translakcja ...ale tam nawet nie zagladam... nie mam czasu na kilka for.. no ale oni oparli forum o mod bbcode by przemo przerobiony przez Dawida o ile sie nie myle i Prezeszczepan wtedy byl adminem,,, prosciej było po niemiecku pisać niż po angielsku... Niemiecko-Polskie forum ot co... mogę pomóc przy stworzeniu forum... na własnym serwerze... i pokaze wam jak by to wygladało. Ale prostota forum odkrywca jest super nic zbędnego tu nie ma i tak jest fajnie... bo wiekszość for przeraża wygladem i nie ładem podpisy sygnatury awatary rangi! a forum musi być proste takie jak to!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 5 months later...
Statystyka statystyce nie równa, zawsze tak uważam. Bo jak sam w windzie jestem z Billem Gatesem to statystycznie w danym momęcie jesteśmy warci po 10 miliardów dolarów każdy:)))
Tak też jest z językami i ich rankingiem. Chiński (dialekt mandaryn) to pierwszy język świata, jak by na to nie patrzeć:)
A patrzeć można na to tak:
1) Z punktu widzenia demograficznego chiński jest najbardziej licznym językiem na świecie (więcej niż miliard ludzi się nim posługuje). Po tym jest hiszpański i angielski z około 350 milionami ludzi każdy.

2) Z punktu widzienia używania języka macierzystego chiński nadal góruje z prawie miliardem Chińczyków, po tem jest hindi, hiszpański i angielski z około 35O milionami codzniennych użytkowników danego jezyka.

3) Jeżeli popatrzymy tylko na ilość ludzi ktorzy używają dany język na codzień choć nie jest to ich język macierzysty to nagle okazuje się, że francuzki jest używany przez dodatkowo 200 milionów ludzi, po czym angielski i rosyjski nagle staje w czołówce.

4) Dodając użytkowikow języków macierzystych z punktu nr. 2 i tych z punktu nr. 3, czyli tych co używają dany język na codzień mimo, że nie jest to ich muterszpacha to nadal chinński góruje z gróbo ponad miliardem ludności, po czem mamy angielski z pół milriada, i hiszpański ze swoim 350 milionami.

5) Patrząc na ilość krajów które posługuja się danym językiem to nagle wygrywa angielski ze 115 krajami świata, po tym jest francuzki (35), i po tem arabski i hiszpański(24). W liczbie tej uwzględniamy kraje z językiem macierzystym, oficjalnym, a także kraje w których dany język jest używany w tranzakcjach bankowych, turystyce, sprawach naukowych, etc.

6) Jezeli natomiast uwzględnmi sprawy takie jak ilość macierzystych rozmówców, ilość nie-macierzystych użytkowników, ilość ludzi w danym kraju, ilość dziedzin które używaja dany język aby porozumieć się między sobą, rozmach gosporadczy danych krajów, a także prestiż i rozmach danego jezyka to mamy angielski na samym szczycie, po czym franzuzki, i dopiero trzeci hiszpański, z chińskim na piątej pozycji.

7) Jezeli zas popatrzymy tylko na języki oficjalne i ludność danego kraju to oczywiście angielski góruje, bo przecież całe Indie i Pakistan to prawie jedna czwarta świata nie wliczając jeszcze USA, Kanady, Australii, Nowej Zeladji czy Anglii i Irlandii:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
mihura - spoko, nikt chyba nie chce likwidować tego działu:)
Sam założyłem forum poszukiwawcze dla wygnańców", jak to ładnie nazwałeś i od angielsko-języcznych znajomych wiem, że czasem tu zaglądają. Każda większa strona www powinna mieć zresztą swoją angielską wersję, jako wizytówkę dla świata.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie