Skocz do zawartości

Niezwyczajne pojazdy i nietypowy sprzet


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 year later...

Opisany w aukcji: Modlin Panzerwagen Austin Putiolv Panzerspähwagen Panzer Polen 1939".
Wydaje mi się, że to Peerless. Dwa samochody tego typu były używane w W.P.i prawdopodobnie w 1928 spisane ze stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Poprosiłem o pomoc Kolegów z bratniego forum, okazuje się, że to niemiecki ciągnik Lanz :

http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=72&p=1591419&sid=fd82c4aef5e456b82bebb61a46a00bb7#p1591419
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie zauważył Kolega coe" na stronie 145 w.w. książki znajduje się zdjęcie rzeczonego ciągnika a nie żadnej renówki. Od tylca wprawdzie, ale te trzy fotki do kupy dają niemal całkowity obraz tego ciekawego pojazdu. Dostęp do trzeciej fotki przez forum dws. KH

P.S. A może Pan Adam Jońca zechce się łaskawie wypowiedzieć jeszcze w tej ciekawej sprawie? :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kolegi muslim" -
To nie ta książka.
Ty masz książke Panów Jońcy, Szubańskiego i Tarczyńskiego z 1990 roku z renówką na stronie 145.
Natomiast zdjęcie Lanza znajduje się w książce Panów Tarczyńskiego, Barbarskiego i Jońcy z roku 1995.
Niby jedno nazwisko i 5 lat a czyni różnicę. ;-)
KH
P.S. Ale i tak cała zsługa w odkryciu" dla coe.
Ja się takimi gratami mniej jakby interesuję. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nasz. Takie zdjęcie w nTW 9/97 podpisane jest: Badanie czołgów Renault M26/27 przez polską Komisję Doświadczeń Grupy Pancerno motorowej zima 1930 na poligonie modlińskim.
Pod spodem jest jeszcze jedno zdjęcie gdzie na pierwszym planie jest podobny czołg ale w malowaniu zimowym i uzbrojony w km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie