Skocz do zawartości
  • 0

jakie klamry znaleźliście lub posiadacie?


danieloff

Pytanie

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Boczkas, pokazałeś wspaniałą część kolekcji, szkoda, że bez wyjaśnień.
Nasuwa mi się przy okazji wątku uwaga, że wiele klamer wystawionych tutaj i w pokrewnym wątku klamry Rosji carskiej" zostało zniszczone przez prymitywne czyszczenie" czyli dosłowne szlifowanie grugoziarnistym papierem ściernym. Zdecydowanie jestem za pozostawianiem patyny: woda z mydłem, suszenie i oliwka z oliwek i przedmiot wygląda szlachetnie. Dopuszczczam ostrożną ingerencję mechaniczną tylko wówczas gdy korozja jest gruba i brzydka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fanty, Panowie,szczególnie podoba mi się ta klamra serbska (ta ze wzniesionym mieczem) i ostatnia, z fotki Red Alfa - ja osobiście lubię wykopy, chociaż poważni kolekcjonerzy w tym momencie mnie wyśmieją. Jak napisał kolega Red Alf - jest wtedy pewność, że to oryginał, a jeżeli na dodatek znaleźliśmy coś osobiście, to przynajmniej dla mnie przedmiot taki jest cenniejszy niż w idealnym stanie kupiony na giełdzie. W weekend dorzucę jeszcze jakieś fotki od siebie.
Czekam na kolejne cudeńka:-)
Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E... to ja nie mam takich trafień. :(
Będące w miom posiadaniu to:

-2 niemieckie Wehrmachtu ,stalowe (stany super - nie z ziemi)
-3 niemieckie Wehrmachtu ,aluminiowe (2 z ziemi ,1 strychowa)
-1 niemiecka Luftwaffe ,stalowa ,z ziemi ,ale stan super jak na wykopka ,była pokryta grubą warstwą czarnej farby ,przypominajacej smołę ,ale warstwa ta była groszkowana".
Nic austro-węgierskiego ,ani rosyjskiego nie mam :(

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta powyżej to nie moja, takich jest może kilka w Polsce...
Ja mam, z tych ciekawszych:
- HJ, stalowa chromowana, stan przyzwoity
- pruska z I wojny, mosiądz, tarcza nakładana, stan kiepski
- niemiecka policyjna stalówka, wykop ale w pełni czytelna i kompletna
- WH, stalówka i aluminiowa (wykopy)
- RAD - niestety zdenazyfikowana" (spiłowana sfasta na łopacie)
- SS, stalówki, wykopy (3 szt.) - stany agonalne (nie ruszam, bo się rozlecą)
- austro-węgry, 2 szt., jedna prawie idealna chociaż wykop, druga połamana
- austriacka gładka", dla formacji obcokrajowych
- carska piechoty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monsun: Tannenberg trzaska klamerki, się rodzą w ziemi -taka teoria... po jakimś czasie znowu są choć wczesniej wykopane.
z kąd jesteś?
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok u mnie obfitował w klamry, miałem pięć: Hitlerjugend stalową, Wermaht aluminium (rozjechana), carską saperską, ładna - chyba biały metal, Weimar - Gott Mit Uns i carską piechoty. Nie liczę carskiej zastępczej stalówki oraz kilku niemieckich ze zdjętym rondem. Wyjątkowy rok i mam nadzieję to jeszcze nie koniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie