Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• 0
danieloff

jakie klamry znaleźliście lub posiadacie?

Question

W nawiązaniu do ciekawego wątku dotyczącego klamer carskich, proponuję pochwalić się swoimi zbiorami. Szanowni państwo, jakie klamry udało Wam się wykopać, albo posiadacie w swoich magazynach? Z niecierpliwością czekam na aporty" i zdjęcia:-)
Daniel

Recommended Posts

Pierwszą wykopałem, drugą nosił mój pradziadek jak był w Armi Carskiej, ale nie wiem jaka to była formacja. Może kto wie, proszę o odpowiedź.

Witam,
ja mam jak na razie tylko dwie klamerki: SA tego późniejszego wzoru wykop z Wrocławia i zastępcza klamra carska też wykopek, pozdrawiam
Jadzia

Udało mi sie znaleźć scan tej klamry hiszpańskiej w innym poście. Rzeczywiście orzeł mógłby mieć polskie korzenie :-)))

Czy mógłby ktoś potwierdzić z jakiego jest ona okresu (powojenna???)?

Nietypowa klamra z I wojny (już druga). Napisy angielskie:
Anchor Brand, Pat.Jan.12.04. Pomiędzy Anchor i Brand wizerunek kotwicy.

ja puki co mam 3 aluminiowe WH, mase stalowych WH (bylo tego 120 w jednym miocie ;)))) jedna RAD aluminium , jedna DRK aluminium, jedna Reichsbahn w alpace, jedna luftwaffe w alu, mosiezna HJ i pruska w mosiadzu
zdjecia beda jak poskanuje, a skanera niemam :((( musze sie wziac do roboty, bo juz sporo zdjec naobiecywalem :)

puki co tylko tyle narazie pokaze

Widziałem taką odznakę na internecie - moim zdaniem to na 100% odznaka artylerii, mimo że przypomina rondo klamry.
Pozdrawiam
Grzesiek

Wegry i stalhelm niestety nie moje. Gdyby była moja - pogadalibyśmy o Reichsbahn... A posiekanych wehrmachtówek mam kilka, jedna lepsza od drugiej:-)

Guest
Witam

chętnie pochwalę się swoim znaleziskiem, nie wiem jednak jak dodaje się zdjęcia na forum (najpierw trzeba się zalogować - to wiem), więc jeśli ktoś byłby łaskaw łopatologicznie wytłumaczyć techniczne zawiłości z tym związane....

pzdr

zdaje sie ze powojenna, ale nie jestem do konca pewien

klamry te sa czesto wciskane naiwnym kolekcjonerom, jako unikalne polskie klamry

Cześć !
Do Raned - tu jest twoja odznaka
http://www.austro-hungarian-army.co.uk/badges/qualbadges.htm
Pozdrawiam
Grzesiek

• Create New...

Important Information