Skocz do zawartości
  • 0

jakie klamry znaleźliście lub posiadacie?


danieloff

Pytanie

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Salve,

No coz - jestem rowniez ciekawy i innych klamerek. Co jakis czas prosze jednak o zagladanie do tematu Rosji carskiej jako ,ze w niej sie bardziej lubuje.
Co do ostatniego obrazka - wydaje mi sie, ze to jest typowy ersatz - jak juz nie mieli na skladzie to robili takie aby szybciej... podobnie jak z bagnetami. Wiec nie koniecznie dla legionow. Poza tym widzialem zdjecia legionistow z klamrami autsrijackimi.

Pozdrawiam

Gandalf de Grey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Do Gandalf de Grey - ta klamra ( o której Piszesz że podobno jest austryjacka pre I wś ) , to chyba jest austryjacka oficerska z I wś.
Podobne były oficerskie Legionów, z tym że z orłem zamiast liter i były one właśnie wzorowane na austryjackich I WŚ.
Pozdrawiam
grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gandalf, zgadzam się z tobą, ale ersatze były raczej druciane" (ramówki). Na fotce powyżej masz podobną klamrę z nałożonym legionowym orzełkiem. Nie upieram się przy swoim stanowisku, ale moja klamra jest zbyt solidna jak na ersatz, mosiężna. Ale to tylko przypuszczenia.
Pzdr.
Daniel
ps-nie zapomimy o temacie Rosji carskiej, zapewniam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie