Skocz do zawartości

Beczka lotnicza


Hornet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Podsumowując mamy:
200 l beczkę (wymiary są)
Bańkę 10 l (bez wymiarów)
Bańkę 2 l(bez wymiarów)
Lejek paliwowy (czekam na wymiary)

Zostało nam:
Beczka 500 l
Beczka 300 l lotnicza
Bańka 20 l
Bańka 5 l

Puszki na smary
10 l
5 l
1 l
0,5 l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he ja tez chcialbym wszystko wiedziec! Jak pisalem rysunek byl uniwersalny dla calej gamy baniek w roznych rozmiarach, dlatego oczywiscie na nim nie wymiarow. O ile pamiec nie myli rysunek pochodzi z dokumentacji planow serii wozow dla plutonow pomiarow artyleryjskich na uniwersalnym podwoziu lacznosci wz 37L. Mozliwe ze wymiary banki o ktora akurat chodzilo BBTWL (ktore te wozy projektowalo dla artylerii) sa gdzies nabazgrolone ale zeby je znalezc trzeba bedzie poswiecic popoludnie - na co mnie na razie nie stac. Naniose to na liste rzeczy do zrobienia jak sie troche rozluzni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc lekko od głównego tematu, czy masz gdzieś fotkę tych wozów ? Żeby wiedzieć jak to-to mogło wyglądać?

A wracając do beczek, czy to nie były beczki standardowe ?
Takie jakie były normalnie dostępne wtedy ?
Bo jeśli były, to ich wielkości powinny być znane i ujęte w jakieś normy (np. PN-ileś).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad (1) mam i to kilka. Chetnie sie podziele ale, jesli pozwolisz, w nastepnym tygodniu.
Ad (2) oczywscie tak bylo i to w dokumencie z ktorego rysunek jest wziety. Niestety w kolekcji tylko rysunek sie zachowal. Najprawdopodibniej poniewaz chodzilo o specyficzna w rozmiarach banke, wiecej nie bylo potrzeba do tej pracy - i dlatego sadze ze gdzies w przeroznych spisach sprzetu do ktorego wozy byly projektowane zachowaly sie wymiary. Niestety trzeba je znalezc w setkach kartek, notatek itd z ktorych sklada sie kolekcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie jakby co, to taką beczkę jak widać na zdjęciu w poście użytkownika [1920]przemo zamieszczonym 2007-02-12 02:05:00 mam w garażu. To standardowa 50 l. beczka na paliwo. Jeśli potrzebne są wymiary, zdjęcie itp. - służę. Nie oferuję przekroju bo szkoda by mi jej było ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie