Skocz do zawartości

Beczka lotnicza


Hornet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Zwróccie uwagę, że ta przyczepka jest dostosowana do ciągnięcia zarówno przez sam. ciężarowe (wyższy hak) jak i tankietki (nizszy).
Bodziu, czy mozna prosic o zdjecia w wyzszej rozdzialczosci na maila, zwlaszzca dwa pierwsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem wątek założony przez Bodzia o wrześniu 39 i natrafiłem na wątek kopijnika2 ze zdjęciem z 2006-04-28 12.37.00 i wykadrowalem ten fragment z beczką-czy to nasza??? tj.o pojemności 200 litrów??? Bodziu czy możesz mi podesłać również te same zdjęcia jak cieciwie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornet, wydaje mi się, że beczki były standartowe.
Czyli beczka o poj. 200l polska-niemiecka-hiszpańska-francuska-jakakolwiek_inna - to taka sama beczka. Będzie miała różne oznaczenia, ale wymiary będzia miała takie same. Ktoś mi kiedyś mówił, że było to związane z transportem kolejowym.

Proszę poprawcie mnie jeśli się mylę.
A zdjęcie piękne - pokazuje różne ciekawe skrzynki - szkoda, że tak słabo je widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam watpliwosci ...
patrzac na zdjecia: becz_2, becz_4 i becz_5
Beczki z 2 i 5 zdjecia wygladaja na takie same, natomiast ta z 4 jest wyraznie inna (zwroccie uwage na odleglosc pierscieni wzmacniajacych od dna)
Czyzby to byly beczki o roznej pojemniosci ?
A moze jednak byly rozne beczki o tej samej pojemnosci ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślę cieciwa.... specjalnie je tak umieściłem w wątku.Ale ta z postu Bodzia przy Karasiu to musi być chyba 500 litrowa.Może ktoś w końcu poda jakieś wymiary.....Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie