Skocz do zawartości

Pomoc w sprawie tematu maturalnego o HOLOCAUŚCIE


SMYQ

Rekomendowane odpowiedzi

holocaust ponad wszystko, a martyrologia Narodu Polskiego??? Zdaje się, że to Polaków zginęło więcej niż Żydów, więc może by tak o Polakach coś tam napisać? Czy ich śmierć i męczeństwo mniej warte???

Żydów mordowano w obozach dopiero od 1942, Polaków już od 1939. Więc jak Polacy czy Żydzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
i nie nalezy zapominac że holocaust- to zagłada Żydów a nie Polaków wystarczy sprawdzić sobie w jakiejkolwiek encyklopedi.

Przełaj dzięki za prace! Przyda się do porównania.
Czy ma ktoś jakieś materialy o Dymach nad Birkenau ??? W internecie nie ma prawie nic a z opracowaniem też problem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kolego Rso: - wiadomości nie te" - - gdybyś tak zechciał wyjaśnić znaczenie tego zaklęcia bo merytorycznej wartości to ono raczej nie ma....

Radzę Ci kolego Rso ciut poczytać, może wtedy dowiesz się, że to co napisałem powyżej jest faktem - niezbyt nagłaśnianym, niezbyt znanym publiczności", ale zaistniałym!

Do marca 1942 r. w Neuendorf czynny był kibuc szkoleniowy dla kandydatów na emigracje do Izraela.
W latach 1933 od 1939 było w Niemczech około 40 takich ośrodków współfinansowanych przez państwo niemieckie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem michale bylo kilka bardzo dobrych kibuców wspołfinansowanych przez państwo niemieckie nazywały sie one
Oświęcim , Treblinka , Majdanek i Sobibór emigracja nastepowała poprzez przegazowanie przyszłych emigrantów i wysłanie ich drogą powietrzna do Palestyny via komin .Zastanów się co piszesz a jeżeli juz to podaj źródła linki opisy tytuły ksiązek .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
hej.Oj widzę że nie tylko ja mam taki ciekawy temacik na maturę.Proszę o pomoc jakieś materiały które przydałyby mi sie do pisania mojej pracy na temat Holocaust w literaturze i filmie, Mam już wybrane książki i filmy. Ale jakoś mi trudno zebrać sie do pisania.Proszę Będę Wdzięczna oto mój mail ewciak222@o2.pl Z góry dziękuję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam zapytanie.Do tegorocznej prezentacji maturalnej wybrałem temat.LITERACKI I FILMOWY OBRAZ HOLOCAUSTU.Jakie książki i filmi polecali byście do prezentacji.Czekam na wasze odpowiedzi.Prosił bym o dokładne tytuły książek wraz z autorami.Filmy jakie mógłbym ująć w mojej prezentacji wraz z reżyserami.Prosze o wszelkom pomoc z góry dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
No jestem już po prezentacji.Otrzymałem 15 punktów na 20.Z tego miejsca chciałbym podziękować za wszelką pomoc,porady i słowa otuchy.Wielkie dzięki bo to poczęści dzięki wam ODKRYWCĄ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i 100% jest a połowy nie zdążyłem powiedzieć.. mogłem się spokojnie wyspać! :D

A co to kolego Acer - czyżbyś nie zauważył, iż gros moich postów jest nacechowanych szczeniacko emocjonalnie, prowokacyjnie i nie przystaje do tego szacownego forum, gdzie średnia wieku to 30, druga żona i trzy dzieciaki :>?

No.. maturę piszę w tym roku.. jeszcze tylko historia w czwartek.. ylko" bo jak uku***wią ciężkie to leżę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki Smyq i wzajemnie. W ogóle szacunek dla piszących rozszerzenie z histy - napisać część z wypracowaniem to jest hardcore...

Historię wybiera tylko 10% maturzystów z czego 1% rozszerzoną to daje... i tak jakieś o ile dobrze policzyłem 4500 w Polsce i niestety tłok na pewnych kierunkach..

Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To życzę powodzenia

To co wy to przeżywałem dłuugie lata temu :)

Ale pamiętam bo tak się w życiu ułożyło że też z historii pisałem :) Polityka zagraniczna II RP, Józef Beck..., na cześci ustnej pytania z życiorysu Piłsudskiego....

Pamiętam że kopnęli na szczęście, weszłem, wylosowałem, powiedziałem i wyszłem.

--------

Jest taka scena w Wielkim Szu" jak młody uczeń po nauce Szu powtarza Nagrać, nawinąć, podłożyć, rozdać i wygrać - proste, o co chodzi" :)))))))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie