Skocz do zawartości

Butelki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 375
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Tomisławie na pierwszej fotce, tej gdzie tak mnogo tych flaszek, po lewej stronie stoją obok siebie (w pierwszym rzędzie) dwie buteleczki bodajże z kulką w szyjce, możesz napisać jakie napisy na nich widnieją?? będę wdzięczny, od dłuższego czasu poluję na taką flaszkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję właśnie tej nazwy nie mogłem sobie przypomnieć, o ile mnie nie zawodzi pamięć to właścicielem firmy W. Kempgens był P. Jeub (mam takiego jeuba z zielonym koraskiem) rozlewnie były w Świnoujściu, Greifswald, i Stralsund, co ciekawe, to chyba była woda mineralna, ale z drugiej strony, po co kulka w butelce z wodą? Po co w ogóle tam kulka?

Dzięki Tomisław1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie mojejdługiej porcelanki"- znaleziony z różnymi butlami i korkami. Długość 3,8 cm. Na dole dziurka z gwintem(ok.1 cm), obok ślady jakby kleju. W te wcięcie na górze wchodził napewno żelazny drucik(rdzawe ślady).Sorry, że zawracam gitarę. Od czego to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik nie przepraszaj bo to forum jest po to żeby zadawać pytania.
Znajdowałem kiedyś podobne przedmioty z porcelany z gwintem i mogę się mylić ale to chyba nie jest korek, wydaje mi się że jest to coś od elektryki, o to ukośne wcięcie zahaczony mógł być drut a całość przykręcona była do metalowego kołka w ścianie, ja tak to widzę, no ale podkreślam że mogę się mylić.

Pozdrawiam KENDEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie