Skocz do zawartości

Schrony SGO Narew


victor

Rekomendowane odpowiedzi

Też pogrzebałem sobie przy tym obiekcie.

Założyłem, że:
- to schron bojowy
- z tyłu jest rzeka, a bliżej nasyp ochronny
- ciemna plama po prawej to siatka maskujaca
- ciemna plama na środku to wejście lub pechowo usytuowany cień
- dziwne jasne konstrukcje po lewej (tak jakby dwie pary słupów połączonych podstawami) to być może reszta rusztowania z instalacji kopuły?

Tylko mi się tu nie śmiać za bardzo :)

von Reuffen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 486
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
kurka, zapomniałem że na innym forum udowadniałem jakiś tydzień temu, że ten schron nad rzeką jest pozorny, bez części bojowej i kopuły.. Żeby być konsekwentnym, muszę chyba dodać, że widoczna na foto kopuła to atrapa?

vR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze temat tajemniczego schronu zostal juz rozwiazany lub brak jest nowej koncepcji interpretacji tego zdjecia.
Zadam wiec nowy temat prawdopodobne zwiazany z Nowogrodem.Ktory schron przedstawia zamieszczona fotka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z poleceniem -lepiej niewyraźne niż żadne. Bardzo niewyrażne, skanowane z kserokopji publikacji z lat 80.Orginał pochodził ze zbiorów Zdzisława Rożnowskiego. Według podpisu jest to polski schron nad Narwią. Może ktoś ma lepszą kopię? Co sądzicie o jego lokalizacji? Pozdrawiam Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fota któregoś (piszę tak bo nie wiem którego może ktoś pomoże) schronu z Nowogrodu z niemieckiego denkschriftu"

poniżej schemat schronu dwukopułowego niestety nijak mający się do rzeczywistości (żle zmywiarowany i narysowany)

Przykro mi nie mam lepszych skanów a zdjęcie i tak już obrobiłem komputerowo (wyostrzone i rozjaśnione)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest schron w Łomzy oparty o skarpę ulicy Zamiejskiej, ten prezentowany wcześniej przez kolegę sura" tutaj troche mniej kamieni.
Ciekawy, beż uszaków"

fora czarno biała (ponieważ jak widać coś mi kolor zjadło - pas na focie a takie jest bardziej wyrażne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victor- planik może to schron przy drodze do Miastkowa. Dwie kopuły i charakterystyczne okapy -sprawdź ze skanem fotki, która umieściłem wcześniej. Czy na fotce z deskami z prawej strony w oddali widoczny jest następny schron? Leszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie