Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W mojej opinii większość naszych sołdatów" pojechała tam na coś w rodzaju dobrze płatnych wczasów. Po artykule o chłopakach z Lublińca, służących w Iraku, jaki się ukazał w NTW całkiem niedawno, notabene bogato ilustrowanym, jeszcze bardziej się do tego przekonałem. Bo nie dość, że towarzystwo bardziej przypomina Rumcajsów niźli żołnierzy RP (brodaty co pierwszy) to jeszcze ich mundury to istna kompilacja wszystkiego, co im wpadło w ręce chyba. Nie dziwię się więc, że z nudów jakiemuś kretynowi wpadło do łba namalowanie takiego symbolu na pojeździe. Bo dowództwo albo jest pijane, albo go nie ma w bazie, bo są na raucie gdzieś tam ... to szwejostwo sobie używa. Z resztą w Polsce nie jest lepiej. Widać, że potrafimy jednak godnie się zaprezentować za granicą ;) A jak ktoś się przyczepi, to pan Radek (hie, hie) Sikorski ( a może Sikorsky, bo on taki hamerykański jest) albo inny magik z MON powie, że ... ale to już było, to nie my, to ktoś, ja nie wiem ..." albo inne bajki i podobne durnoty. A reakcja powinna być ostra i jednoznaczna. Dosyć takiego reprezentowania naszego kraju za granicą !
A teraz uwaga dla mądrych inaczej" na forum. Darujcie sobie bzdurne komentarze to tego posta. Jeśli już to krytykujcie konstruktywnie.
Pozdrawiam
Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Krolik sam idz do lekarza i to najlepiej psychjatry..
Tak jak napisałem jeleli mialbym do wyboru to wybrał bym klucz i nie masz sie czym tak podniecać bo tobie moze lepiej pasował by rozowy kwiatek i buciki na szpilkach :D

p.s. a z mlodziezy wszechpolskiej nie jestem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej 18 to może być nr jednostki: 18 batalion destantowo szturmowy z Bielska-Białej. Jeszcze się okaże, że tarcza z wytrychem to godło którejś z kompanii :-).
LukasP- co do brody- Regulamin nie zabrania noszenia bród ani wąsów,ani nawet długich włosów- mówi jedynie o schludnym wyglądzie i że włosy nie mogą przeszkadzać w wykonywaniu obowiązków służbowych.
CO do dziwacznego umundurowania: żołnierze zakupują za własne pieniądze elementy umundurowania obcych armii, czy szyte na rynek prywatny- bo są o wiele praktyczniejsze od otrzymanych od ojczyzny. Szczególnie ci którzy zajmują się ochroną baz i patroli- jak 1PSK czy 18 bds. Żołnierz nie ma ładnie wyglądać pod Grobem NŻ , ale ma być skuteczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą Maxikasku, żołnierz ma być skuteczny. Ale facet zarośnięty jak przysłowiowa małpa i mający na pagonach kapitana to farsa, nie sądzisz? A co do używania ekwipunku i sortów obcych armii to zwyczaj szeroko praktykowany także w Polsce. Ale cóż jak Ojczyzna nie daje pożądnego ekwipunku i sortów mundurowych to trzeba sobie samemu radzić.
Polski żołnierz reprezentuje w Iraku Polskę i musi o tym pamiętać. Wygląd też kształtuje obraz, nie tylko zachowanie. Dlaczego żołnierze PSZ mieli wygląd żołnierzy, a nasi nie mają? Odpowiedź jest jasna. Brak im dyscypliny po prostu.
Pozdrawiam
Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm nazywac psk czy 18 bdsz jednostakim bez dyscypliny to moim zdaniem wielkie naduzycie
chlopaki z tych jednostek poprostu uniemozliwiaja swoim wygladem identyfikacje potencjalnym przeciwnikom.
pozatym smrod i broda, dlugie wlosy wynikaja z dzialan w terenie- na pustyni po kilkunastu dniach-golilbys sie? wolabys zabrac golarke czy dodatkowy pojemnik na wode?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałbym uniemozliwić identyfikację potencjalnemu przeciwnikowi to najpierw zdjąłbym z wozów biało-czerwone chorągiewki. Potem z mundurów usunał takie same naszywki. Kolejnym krokiem byłoby zdjęcie orzełków. A następnie można z powodzeniam samemu robić za tak zwanych ojowników", z skądkolwiek oni są (do wyboru Iran, Syria, Palestyna , Afganistan, i tak dalej). Ale chyba czasy takich armii" się skończyły. Dlaczego Brytole i Amerykanie nie wyglądają jak oberwańcy?
Niestety nie muszę naszym eksportowym jednostkom zarzucać braku dyscypliny, bo takie są fakty. Jak nazwałbyś Kolego Woytas taki wybryk jak ten z godłem LSSAH? Czy to nie jest brak dyscypliny? Już nie wyciągam innych brudów. A znalazło by się ich dużo.
Pozdrawiam
Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze wsrod normalnych ludzi znajdzie sie jakis idiota jest standardem :]
Niechodzi mi o to aby ukryc narodowosc tylko tozsamosc pojedynczych zolnierzy- poprostu przeciwnicy moga zrobic kuku rodzinie w Polsce- ewentualnie samemu zolnierzowi
Specjale amerykanscy i brytyjscy wygladaja tak samo


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 22:04 27-07-2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Na zdjęciach, które widziałem żołnierze mieli zamglone" twarze. Ciekawi mnie tylko, kto eknie" za ten samochodzik. Pewnie nikt, a szkoda.
A co do 18 Batalionu ze składu 6 BDSZ stacjonującego w Bielsku-Białej i naszych zielonych beretów" to jednak chcę wierzyć, że to dobrzy żołnierze. A ten kretynizm to przypadek jednostkowy.
Pozdrawiam
Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mają robić kuku rodzinom w Polsce skoro robią skutecznie tam na miejscu o czym świadczy stan pojazdu będącego przedmiotem kontrowersji.

O ścinaniu głów nożem kuchennym już było. Jednak o stanie znalezionych pozostałości po dwóch porwanych jankesach lepiej nie wspominać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer a jak myslisz czy znalezli by sie chetni do wyjazdu gdziekolwiek gdyby zonie i dziecakom zolnierza z poprzedniej tury ktos zrobil owe kuku?
Morale podupada gdy wrog atakuje na naszej ziemi
A skutecznie tez sobie radzi u siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega Acer nie jest zwolennikiem karania. Może to i lepiej. Po co to robić ... Pochwalmy ich publicznie i dajmy Virtuti Militari. No i jeszcze rentę, bo ponieśli uszczerbek na swoim, i tak wątłym już, zdrowiu. No i na uroczystym apelu w bazie niech wyczytają nawiska tych ohaterów".
Jednak istnieją w Polsce ludzie, którzy będą bronić innych tylko dlatego, że ktoś ich oskarża. Czy słusznie czy nie to nie jest dla nich istotne. Ważne, że oni sami są przeciw oskarżającemu.
Pozdrawiam
Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba raczej kolega je ma. Z moich postów nie wynika, że znalazłem winnych. Tylko wskazałem, że szukać ich trzeba wśród polskich zołnierzy, bo do nich pojazd należał. Polecam dokładną lekturę moich wypowiedzi. To się chyba nazywa czytanie ze zrozumieniem. Powiedzenie, że ten i ten są winni, a wskazanie grupy sprawców to nie to samo.
Pozdrawiam
Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, ja nie mam kłopotów z czytaniem ze zrozumieniem.

Sprawa jest dość trudna. Po pierwsze zdjęcie jest na tyle niewyraźne, że do wyjaśnienia pozostaje kwestia, czy to rzeczywiście ten emblemat. Po drugie, na zdjęciu jest samochód przekazany stronie polskiej przez amerykańską. Do wyjaśnienia jest, kiedy ten emblemat pojawił się na pojeździe - powiedział na konferencji prasowej Paszkowski................Jeżeli rzeczywiście jest to emblemat faszystowski to jest to zapewne, jakiś niezbyt smaczny żart, popełniony niekoniecznie przez polskiego żołnierza - ocenił Paszkowski. Jego zdaniem, byłby to odosobniony przypadek, który w żadnym razie nie znamionuje pojawienia się poglądów faszystowskich w armii, ani żadnej tendencji.
źródło : http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/Emblemat_SS_na_polskim_transporterze_z_Iraku,774755,2943

rzeba wśród polskich zołnierzy, bo do nich pojazd należał."

Widać nie tylko do nich należał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować fragmencik z wypowiedzi kolegi Acera. Oto on : ... na zdjęciu jest samochód przekazany stronie polskiej przez amerykańską ... ". To chyba wszystko wyjaśnia. A rozlicza się zawsze ostatniego właściciela, bo widział co bierze. I żadne durne tłumaczenia naszych MON-owców nic tu nie zmienią. Nie wiadomo co to za emblemat? No to zamalowujemy. Prosta recepta, chyba że biedaczki nie maja farby.
Pozdrawiam
Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUkas a widziałeś fotki Delty Force czy SAS- takie same łajzy". Po prostu taka moda wśród Specops :-). Woytas ma rację, nie wiadomo czy nie udają w niektórych misjach Arabów. Ponadto sam jako brodacz prostestuję! Kiedyś (przez parę lat) musiałem się golić codziennie a nawet dwa razy dziennie (szybko mi odrasta broda) i wiem jaka to męczarnia- choć zajmowała mi ok. 1,5 minuty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Do kolegi Lukas P najlepiej jak się ubierzesz w mundur wyjściowy tzn. taki, co to maja żołnierze kompani reprezentacyjnej W.P. wystrugasz sobie dzidę ewentualnie szabelkę od dziadka znaleziona na strychu i pojedziesz do Iraku zaprowadzać pokuj z wielka biało-czerwona flaga. I zawsze będziesz wygolony, ładniutki i pachnący jak z obrazka. Facet piszesz coś, o czym nie masz zielonego pojęcia, wojna to nie defilada w święto państwowe. Zaliczyłem Irak to wiem, co pisze i rozumie chłopaków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, Ha, Ha, Ha ! Pan misiaczek 67" zaliczyłeś Irak a w której zmianie?
A co do naszych wojaków to pojazd był z polskiego stanu służbowego i odpowiadali za niego kirowca, dowódca patrolu i tak dalej w górę. A za brak wiedzy i wyobraźni po udowodnieniu winy powinni dostać działę i to solidną zgodnie z KK !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny nawiedzony najlepiej ich na stosie spalić rozstrzelać albo powiesić. Wiesz, co to jest tęsknota za rodzina za krajem i stres związany z stałym napięcim nie wąchałeś prochu to nie masz pojęcia, o czym piszesz. Irak w każdym, co tam był zostawia piętno większe tub mniejsze. A jeszcze jedno gratuluje wyboru ica" czysto polski do młodzieży wszech polskiej się z nim zapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jednak zawsze można liczyć na to forum ;). Gratuluje koledze misiaczkowi67" szybkiego usprawiedliwienia ęsknotą za rodzina za krajem" i stresem związanym ze stałym napięcim" naszych wojaków z Iraku. To po jaką cholerę tam pojechali? Przecież wyjazd nie jest obowiązkowy, nie chcesz nie jedziesz. Proste, czyż nie? A może tu chodzi o kasę, bo w ideały widać Wojsko Polskie nie wierzy. A kolega U311", nie wnikając w pochodzenie jego nicka, ma rację. Wojsko to nie jest przedszkole, chyba ... Bo po niektórych wypowiedzaich z tego wątku zaczynam się zastanawiać czy aby tak nie jest.
Pozdrawiam
Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie