Skocz do zawartości

Więzienie CIA w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

W minionym tygodniu obejrzałem na BBC program pblicystyczny o bazach CIA w Europie. Podawano kraje bez wątpienia pomagające USA w procederze tortrowania i przetrzymywania osób bez wyroków. Co ciekawe, pokazano świadka który został wypszczony i dotarł do UK. Analizowano wiele czynników jak czas zachodu słońca, podawane jedzenie, czas lotu samolot transportowego z Afganistanu i co się okazało- że iewątpliwie chodzi o kraj Europy Środkowej, z zimnymi zimami, najprawdopodobniej północna Polskę". Oczywiście podano że nasz rząd zaprzecza wszystkiemu i nawet byłą jakaś gadajaca głowa od nas z rządu której na szczęście nie znam.

Najgorsze jest to, że my miłujący wolność Polacy za kilkaset samochodów terenowych i przestarzałe samoloty odbieramy prawo do walki innym, stosując te same metody co oprawcy naszego narodu. Mam nadzieje, że to pomyłka, ale najnowszy raport wskazje na nas, UK i na Rumunie jako kraje najbardziej usługujące USA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony podpowiada mi ze wojna jest wojna i wara innym od tego co robimy z naszym amerykanskim sojusznikiem
ale z drugiej strony to jestm zdecydowanym przeciwnikiem w/w instytucji w naszym kraju bo niechcialbym by kiedys ktos wysadzil w powietrze pociag, autobus.... z kims z mojej rodziny. Wogole nieznosze dupolizow i podobnych typow ktorzy za auta terenowe i zlomowate samoloty zrobia wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to miłe. Dlatego zaznaczyłem: znaczna część".
A pamietasz jaką czcią" otaczało sie przez ponad 50 lat w Polsce hameryke"? Symbol wolnosci i demokracji? Byle Polak z USA był tu traktowany jak książę. Oczywiście teraz szybko się zapomina o dawnej miłości do USA" i tysiącach Polaków na Greenpoint. Polska to taki Kraj, gdzie kiedyś nienawidziło sie Rosjan a kochało Amerykę. Teraz nienawidzi sie i jednych i drugich (wystarczy poczytać komentarze co do Iraku z byle jakiego forum albo posłuchać co sie mówi na ulicy).
Dobrze było dostawać pomoc z USA i płaszczyć sie aby wstąpić do NATO. Jednak, gdy przyszło spełnić sojusznicze zobowiązania to nagle wszyscy są przeciw! Ot, polska mentalność. Nie nasza wojna". Wziąść za darmo i sie wypiąć. Popieram polska obecność w Iraku i żywie duży szacunek do żołnierzy WP, którzy tam są.
Osobiście jednak wole wypić wódkę z Rosjaninem niż z Amerykaninem. Co nie zmienia faktu, że miałem okazję poznać żołnierzy USA i mam o nich bardzo dobre zdanie.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No AKMS walisz z grubej rury!!!
Lubiłem amerykę kiedy byłem dzieckiem i znałem ją z filmów. Kiedy pod płaszczykiem odpustowego blichtru odnajduje się całą zgniliznę ta miłość przechodzi. Gdy zacząłem samodzielnie myśleć, mieć pewien dystans i wiedzę pozwalającą na ocenę- wszystko prysło, ale to stało się na długo przed tym, jak piszesz masowym wylizywaniem dupy".

Nigdy tez nie było w moich poglądach dla lizania otworów kogokolwiek. Uważam, że prowadzenie jak najbardziej niezależnego bytu jest najbardziej skuteczne.

Wojna...cóż sama wojna jest i była okrutna. Tego się nie zmieni. Mi nie odpowiada pseudodemokratyczna otoczka jaką nadaje się temu konfliktowi. Uważam że warunkiem naszego zwycięstwa w tej konfrontacji jest zachowanie człowieczeństwa. Jeżeli będzie się postępować tak jak obecnie nie wygramy. Stajemy się tacy sami jak nasi wrogowie. Chyba nie chciałbyś czytać, że zbudowaliśmy po wojnie swój oświęcim dla niemców, że nasz aparat terroru organizował łapanki w Niemczech, zamykał bez wyroku i torturował.

Ja już niewiele mam wspólnego z Polską, ale nasz serwilizm jest ochydnie jaskrawy. I tu przypomina mi się ochydny plakat powojjenny- tylko sparafrazowany Olbrzym USA i jego sojusznik karzeł".

AKMS- znam polskich żołnierzy w Iraku i mam dla nich olbrzymi szacunek, bo mimo że nie jest to wojna w naszym interesie oni spełniają bezrzykłądnie swój obowiązek. Ale ja również znam żołnierzy USArmy. Może to różnice kulturowe, ale w takim razie chyba bliżej już nam do Arabów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Kolego, MY nie postępujemy tak jak asi wrogowie". Nie ma żadnych dowodów na okrucieństwo z naszej strony (więzienia CIA, masakry, egzekucje. Polaków w Iraku miejscowi szanuja chyba najbardziej z całej koalicji ale nasi żołnierze ciężko pracuja na te opinię.
Pozdrawiam.
AKMS 7.62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
AKMS- znam polskich żołnierzy w Iraku i mam dla nich olbrzymi szacunek, bo mimo że nie jest to wojna w naszym interesie oni spełniają bezrzykłądnie swój obowiązek"

Dla nich szacunek, obowiązek, idee to $$$$$$$$$$$$$$$!!!!!

Przepraszam jeśli urażę żołnierza który pojechał tam z innych pobudek? znacie takiego? Mam 2 kolegów ktzórzy pojechali na misję- jedyny wykładnik to były zielone!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, znam innych. Mam nawet takich w rodzinie. Jednym z powodów był ROZKAZ (ubrany w formę propozycji ie do odrzucenia").
A forsa... Pogadaj z tymi co wracaja. Zapytaj, czy gdyby widzieli jak to wyglada pojechaliby znowu. Wielu twierdzi, że tak ale z nich wszystich, znow na wyjazd zapisuje sie niewielki procent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec kolegi był w Iraku. Mógł wybrać - Irak, a potem emerytura, albo od razu emerytura.

A syn zdawał na studia na UJ - i potrzebował kasy na podręczniki, więc facet pojechał.

Nie uważam tego, za wyjazd dla kasy - raczej jedyna szansa na pozostanie w wojsku wystarczająco długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzyszu sam sobie przeczysz,
mógł zostać i dostać mniejszą emeryturę, ale pojechał zeby dostać sporo szmalu(A syn zdawał na studia na UJ - i potrzebował kasy na podręczniki") i potem też emeryturka większa!!!
chyba to oczywiste, że pojechał dla kasy. jedni jadą do Niemiec drudzy do Angli a trzeci zarabiać w Iraku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Wiecie jaka jest podstawowa słabość Trylogii" Sienkiewicza? Prawie wcale nie mówi się o pieniądzach. Większość obywa się bez nich, no może wyjątkiem jest Rzędzian, który pazernie zbiera i oszczędza. Tymczasem w Trzech muszkieterach" Dumasa pieniądze są stale obecne, a właściwie nieobecne, bo ciągle bohaterom ich brakuje, mnóstwo czasu poświęcają na pozyskanie ich. Oskarżanie żołnierzy, że pojechali do Iraku dla żołdu jest głupie, bo brodaty filozof w jednej sprawie miał racje twierdząc, że „byt określa świadomość”.
Wasze oceny polityki zagranicznej (lizanie dupy) są cokolwiek naiwne. Nie możemy być równorzędnym partnerem dla USA, bo w tym momencie nie ma takiego kraju, który mógłby być dla nich takim partnerem. Jesteśmy sojusznikiem USA, bo nie bardzo liczymy na oparcie w krajach UE i obawiamy się recydywy Imperium rosyjskiego. Może tej recydywy nie będzie, ale trzeba się z nią liczyć, bo Rosjanie w zdecydowanej większości nie mogą przeboleć upadku ZSRR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Podobno w Polsce byly dwa takie wiezienia. Zatem domniemany wyglad takiego wiezienia. Lokalizacja. Takie wiezienie wymagalo sporej grupy ludzi. Lekarze,pielegniarki,straznicy,oprawcy,konsultanci,wyzywienie, to podstawa. Z uwagi na torturowanie w poblizu dobry szpital z wydzialem reanimacji. Czy cos takiego moze istniec gdzies powiedzmy na mazurach? Zapewnie nie. Jezeli istnialy to zapewnie w ...duzych miastach. Dodam jeszcze ze personel amerykanski i nie tylko lubi gdzies sie zabawic a na wsi takie towarzystwo byloby szybko rozpoznane. Tylko duze miasta. Jedno typuje na Lodz. Lotnisko a nawet w sumie 5, lika szpitali, duzo ludzi, z zagranicy nie wzbudzaja zainteresowania no i przez wiele lat bylo wielu studentow arabskich. W okolicy kilka wiezien normalnych. Sporo instalacji po wojsku. Dyspozycyjne jety ladowaly w Lodzi.(Jetstream)
To pierwsze. Gdzie drugie. Prawdopodobnie w...Warszawie. Bo do ambasady blisko a konsultowac trzeba i korzystac z wlasnych srodkow lacznosci. Szkolenie polskiego personelu bo ten mial to opanowane ale niedostatecznie. Mysle tutaj o podtapianiu glowka do dolu. Pomysl byl dobry ale polacy potrafia zepsuc nawet najlepszy pomysl i tak stalo sie z ks.Popieluszka. Po prostu utopiono Go. Ostatnio ta metoda zostala uznana za nielegalna ale w USA.
Zatem byly czy nie byly. Komisja ma a moze juz przyjechala do Polski. WSI jakoby rozwiazane ale cisza. Jezeli byly to slady musza byc. Prosze szukac ale nie na Mazurach.Tam tylko ladowal samolot. Jezeli byly to w centrum Polski. Dodam ze calosc mozna dokladnie opisac i...sprzedac ale do dobrej prasy zachodniej (Europa)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że w interesie Polski i każdego Polaka z osobna jest dążenie do jak najszybszego zakończenia tej sprawy tu nie ma miejsca na publikacje w dobrych gazetach niemieckich lub angielskich. Sami pod sobą dołki mamy kopać? Mam nadzieję, że ta sprawa rozejdzie się po kościach, a nasi zatrą ślady takich więzień jeżeli takowe były. Za dużo możemy stracić i nie jest to utrata „dobrego wizerunku”.
Co do Iraku to argumenty, że spełniamy w tym kraju nasze sojusznicze zobowiązania wobec Ameryki to żart. Przypominam, że Irak nie zaatakował USA co dawało by możliwość uruchomienia struktur NATO tylko na niego napadł w koalicji z wasalem UK bez jakiejkolwiek zgody ONZ, a więc świata. Im szybciej nasi żołnierze wyjadą z tego kraju tym lepiej. Wtedy było by można przerzucić sprzęt i ludzi do Afganistanu i tym samym uciąć koszta ponoszone przy uczestnictwie w obydwu operacjach naraz. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde nic sie by nie stalo jakby ktos cos opublikowal. Bo to przeciez rzad podejmuje takie decyzje,podpisuje roznej masci traktaty ktorych pozniej nie przestrzega. Sprawa zreszta wydala sie jako przeciek oficera CIa. Rzad amerykanski podejmujac decyzje o torturowaniu nikogo nie pytal o opinie. To pracownicy CIA dowiedzieli sie ze torturowany moze sprawe podac do sadu jak przezyje ale oni beda placic odszkodowanie a maja z czego. Zaproponowano wiec pracownikom aby sobie wykupili prywatne ubezpieczenie od roboty. Okazalo sie ze jest to wszystko zabronione ale dopiero po debatach w sadzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wchodzi w takie cos co nazywa sie polityka. Kazdy normalny czlowiek ma ja w d**ie ale niestety ma ona olbrzymi bezposredni i posredni wplyw na nas. Za chwile bedziemy mieli kawalek usa w naszym kraju lazcznie z rakietami ktore NAS nie obronia.
Najpierw wysyla sie wojska do iraku- za nasze pieniadze, potem do Afganistanu- za nasze pieniadze -a w kraju glod smrod i niema na nic kasy. Ciekawe kiedy zaczna sie u nas robi rozrywkowe autobusy? Oby wogole bo jakos nie wierze w skutecznosc naszych sluzb- a Lesiak w szafie nic juz nie bedzie mial na Talibow Klewki i wc premiera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dyskusji odeszli trochę koledzy od głównego tematu, skupiając się nad całkiem innym problemem, mianowicie udziału WP w wojnie w Iraku. A mnie w tym wypadku interesuje temat główny.
Co Panowie myślą w kwestii podanej w internetowej encyklopedii Wikipedia (i nie tylko):
Stare Kiejkuty są też siedzibą jednostki wojskowej, którą jesienią 1971 przekształcono w Ośrodek Kształcenia Kadr Wywiadu (jednostka nr 2669). Była to wówczas jedyna szkoła wywiadu w państwach satelickich ZSRR. Niedaleko znajduje się lotnisko w Szymanach (od połowy lat 90. lotnisko cywilne), które zapewnia łatwy dostęp do jednostki. W okresie PRL istnieje jednostki było ściśle tajne, jednostka figurowała na wszelkich mapach jako ośrodek wypoczynkowy. Do dziś w części wsi i poza nią obowiązuje zakaz fotografowania. Na przełomie 2005/2006 r. o wsi stało się głośno w całej Polsce za sprawą właśnie ww. jednostki. Mieli tu być przewożeni i przesłuchiwani przez CIA więźniowie.

Osobiście kilka lat temu przy okazji kibicowania na ostatnim rajdzie samochodowym Kormoran miałem okazję przejeżdżać obok ogrodzenia tej jednostki.
Podwójny płot, nowoczesne ogrodzenia ze specjalnymi zasiekami i monitoring nawet największemu laikowi potrafiły dać dużo do myślenia.
Osobiście wcale bym się nie źdźiwił, gdyby po latach okazało się, że to jednak tam przetrzymywano więźniów CIA.
Pzdr. Andrzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiezienie tego typu wymagalo sporej ilosci ludzi i dobrego szpitala swiadczacego uslugi reanimacyjne natychmiast. Zatem tylko duze miasto ze szpitalami,lotniskiem no i miejscem na relax po pracy dla personelu. Typuje Lodz jako Nr.1
Komisja Europejska jeszcze w Polsce. Przesluchania trwaja. Potraktowano ja troche niewlasciwie. Oni cos jednak wyczuwaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przypuszczenie ze musi byc szpital okazalo sie sluszne. Dzisiaj przeczytalem ze w Guantanamo przy wiezieniu znajduje sie szpital i to dobry . Wiezniom robiono i to kilka razy operacje serca po torturach.Szpital posiada bardzo dobry poziom. Wiezniowie oczywiscie nic nie placa jak przezyja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie ze niejaka pani Mariola Przewlocka ujawnila kilka faktow dotyczacych ladowania samolotow na lotnisku Szymany tym samym zwiekszajac podejrzenia wobec wladz polskich. Zostala w nagrode zwolniona z pracy. Zastanawiam sie czy w ogole to lotnisko posiada paliwo do tankowania dobre dla takich samolotow i w odpowiednich ilosciach. Ale przeciez nie tankowanie bylo celem lotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie