Jump to content

Szwajcar na WH


Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply
Jak go zapniesz pod szyję to się zdefasonuje.

-Musisz przeszyć górne kieszenie (są pochylone)
-doszyć dolne
-zrobić dziurki na haki
-skrócić kurtkę
-poprawić rozporek z tyłu i zrobić zaszewki w okolicy pasa
-zrobić mankiety na rękawach
-wypruć naramienniki i zrobić odpowiednie
-wypruć usztywnienie klap (są usztywniane włosienicą)

nawet jeśli zrobi to krawiec mundurowy to efekt i tak będzie mizerny. Ale jako strój dla SM w sam raz ;)
Link to comment
Share on other sites

Panowie !
Choćby nie wiem co robić to i tak nie uzyska się porządanego efektu ze względu na inny odcień materiału niż WH/SS. Jedyne co można od biedy zrobić ze szwajcara to mundur polowy Schutzpolizei albo Einsatzgruppen, kolor prawie identyczny.
Link to comment
Share on other sites

Witam

Widzialem od kolei wlasnorecznie przerobiony. Przefarbowany, jedyne czym sie roznil od bluzy ze szturma to niewidoczny tylni szef i kolorem nicmi ktore wystarczy tylko przeszyc. Wiec to jest dobry pomysl na przerobke jak ma sie gdzie zafarbowac i gdzie przerobic.

pzdr
Link to comment
Share on other sites

Kolory mówicie nie pasują?? natrafiłem na taki oto tekst dotyczący FELDBLUSE 1940

owy materiał felgrau charakterystyczny dla tego okresu miał intensywniejszy szary odcień, równolegle z nim stosowano materiał o tonacji szaro-brazowej. Ze względu na różnie przeprowadzany proces farbowania i wielość ośrodków produkujących na potrzeby armii, do konca wojny nie udalo się niemcom osiągnąc równego odcienia sukna mundurowego. Normalne bylo ze części bluz różniły się odcieniem. Starano się osiągnąc przynajmniej taki efekt żeby przody i tył byly w podobnym odcieniu, nagminnie naszywano kieszenie w innych odcieniach niz podkład. Wiązalo się to ściśle z fazami technologicznymi procesu produkcyjnego"
Link to comment
Share on other sites

Zdjęcie pochodzi ze strony AtThe Front. Odcienie były różne (różni producenci, różny skład dukna) ale szwajcar i tak do niczego nie pasuje. A różne odcienie kieszeni czy rękawów w bluzie były często rezultatem napraw starego umundurowania wydawanego potem nowym rekrutom. Tam nic sie nie marnowało.

Link to comment
Share on other sites

można spróbować rozjaśnić przy pomocy odpowiednio stężonego proszku do tkanin białych ,-nie mylić z wybielaczem - ,poprzez długotrwałe moczenie tkaniny ,napewno wyblaknie ,roztwór oraz czas kąpieli dobierz doświadczalnie na skrawkach materiału .
Link to comment
Share on other sites

Witam.
To bluza wzorowana na współczesnej bluzie BDU (Batlle Dress Universal - czy Unit jakoś tak USA tylko wykonana z materiał niby w kamo WH. Do rekonstrukcji się wogóle nie nadaje.
Pozdrawiam
Kopi
Link to comment
Share on other sites

Jak napisał Kopi, to kopia hamerykańskiego BDU (BattleDressUniform) USA.
O ile możnaby przeszyć z kilku bluz czy spodni, to niestety materiał ją zupełnie dyskwalifikuje - to syntetyk...
Link to comment
Share on other sites

Po lewej szwajcarskie M40", w którym kiedyś biegałem na rekonstrukcjach. Po prawej M40 (replika Sturma) w którym biegam teraz. Różnice są chyba oczywiste, szczególnie jeśli chodzi o kolor.

Link to comment
Share on other sites

A tutaj jeszcze mój mały arsenalik - od lewej wiszą: szwed, szwajcar, replika Sturma - tak dla porównania kolorów. Widać, że szwed to prawie to samo, jednak jest bardziej szary niż zielony, przez co znakomicie nadaje się na konwersję na M43. Szwajcar jedynie na polizei, a i to nie do końca...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information