Skocz do zawartości

PILICA - fotki


LEWY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wpadło mi w ręce kilka zdjęć, które jak mniemam mogą zainteresować fanów tematu. Wszystkie przedstawiają forsowanie zamarzniętej Pilicy przez oddziały 72 Infanterie-Division. Sam się tym nie zajmuję, może innym się przyda. Pozdrawiam serdecznie:)

LEWY


fotka01 - testowanie pokrywy lodowej, na drugim brzegu kolumna pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten saperski ze składanym mostem , lecz na Pilice okazał się zbyt krótki .W schowkach były podobno ciekawe fanty , lecz red. Wójcik w książce pt.,,Potwory wychodzą z ukrycia'' niewiele o tym pisze, więcej dowiedziałem się od miejscowych którzy tam przez parę dni asystowali lub wcześniej kąpiąc się w Pilicy nurkowali do tego potwora.Futro z karakuł lub soboli w schowku pod siedzeniem które fryc wiózł dla swojej lubej, zachowało się super,srebrne sztućce i inne ciekawe precjoza również ,o innch rzeczach krążą już legendy, a jest [BYŁ]to niewątpliwie jeden z lepiej zachowanych Sd.Kfz 251 wydobytych w Polsce.Pozdro..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za autor co pomija tak ważne fakty ehhhh - tandeciarz ! Raz w TVP był reportaż na ten temat pokazywali nawet film i fanty w tych schowakach z tego co mówili było tam wino w butelkach karabin mauser bardzo dobrze zachowany hełm oraz inne elementy ekwipunku ale już tych nie pamiętam wiem że było tego sporo i byli zdziwieni stanem zachowania tych przedmiotów :))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie