Skocz do zawartości

Kukułka


pedro

Rekomendowane odpowiedzi

Ostanio szarpnąłem się aż 9,90 na rosyjski film kukułka"
na zadupiu świata spotykają się : fiński zołniez w mudurze ss,rosjanin kótry ocalał do plutonu egzekucyjnego i tubylcza laponka.Ciekawe spojrzenie na wojnę trojga ludzi z których kazdy mówi innym językiem polecam pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Bardzo fajny film. Obejrzałem wczoraj i śmiało można polecać.

Póki co można go obejrzeć w 11 dziesięciominutowych częściach na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=ZenTDFIwMN8&feature=PlayList&p=CAFD17559790F84E&index=0&playnext=1

Minus taki, że słychać oryginalny dubbing rosyjsko/fińsko/lapoński a do tego są angielskie podpisy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohater filmu - Fin Veikko opowiada w nim m.in o tym,że Niemcy przymusowo" ubierali wybranych żołnierzy fińskich w mundury SS,zaopatrywali w broń snajperską i przykuwali w do skał w newralgicznych,dogodnych miejscach.Ponieważ Rosjanie z miejsca rozstrzeliwali SS-mannów,tak przebrany Fin musiał strzelać,skoro i tak nie miał szans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem i czytałem o fińskim batalionie SS przydzielonym do dywizji Wiking, także o takich którzy potem trafili do różnych jednostek jak np. dywizja Nordland". Zwłaszcza ci pierwsi mieli ogromne przywileje jak na ochotników cudzoziemskich do W-SS. Ale żebyprzymusowo wcielano ich do SS i żeby rozpraszano ich pojedyńczo na froncie fińskim z przykuwaniem do skał bo przecież finowie to chórze" i tyle - nawiązując do zdziesiątkowania Armii Czerwonej podczas Wojny zimowej. Poczytałbym bym chętnie jakieś opracowania o tych dzielnych" finach w W-SS i to w ostatnich dniach walk na froncie fińskim, bo pachnie mi to jakąś propagandą w tym filmie:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy spotkałem się ze wzmianką o przykuwaniu żołnierzy Waffen - SS do broni. O jednym wspomina Flisowski w Pomorzu". Był przykuty w bunkrze do ckm - u. O drugim, który przeżył opowiadał mi weteran z 1DP im. T. Kościuszki. Był to jakiś Czech czy Austriak przykuty do MG za posiadanie ulotki stanowiącej przepustkę do niewoli. Z tego co ten dziadzia mówił, to też był w mundurze SS, tyle, że trafił na Polaków, z którymi zdołał się dogadać i wytłumaczyć, że tylko go tak przebrali (pokazał jakieś dokumenty). Może więc to nie jest jakaś frontowa legenda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie