Skocz do zawartości

Panzer'39 - wraki - część druga


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 391
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kol. Acer, nic nie słyszałeś o tych jedynkach rozbitych pod Wiślicą"? Jestem ciekawy z kim się tam nasi bili, a to Twój" teren, no i nie jest wykluczone, że któryś z tych czołgów jest na jednym z tych zdjęć.

Pozdrawiam balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans,

Kieleckie to i owszem, mój teren, natomiast Wiślica trochę, sporo trochę na wschód, drugi koniec Kielecczyzny.
Oczywiście nie omieszkam sprawdzić, co mogło tam ze strony niemieckiej dostać łupnia.
Znam tylko jedną relację rodzinną, z miejcowości Lisów bodaj. Otóż polski samolot, najprawdopodobniej myśliwiec, zrobił sieczkę z niemieckiej piechoty czy coś podobnego.
kilku, czy kilkunastu Niemców miało zbiec do Kościoła za schronieniem przed kulami. Samolot miał dosłownie na nich polować, do tego stopnia, że krążył nad Kościołem, a kilku Niemców usiłujących opuścić Kościół i strzelać do samolotu zostało dosłownie poszatkowanych na flaki kulami.

To tak z pamięci, miała to widzieć moja babcia i tak opowiadała to mojemu ojcu jak samolot siekł Niemców przy Kościele".

Na fotach widać jednak, że straty pancerniaków też były krwawe..... groby przy wrakach....popalone i poszarpane odłamkami trupy.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie