Skocz do zawartości

Panzer'39 - wraki - część druga


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 391
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
W sprawie zamieszczonych powyżej zdjęć.
Rozbita jedynka" zamieszczona przez VICTORA faktycznie stoi na ulicy Rawskiej w Mszczonowie. Natomiast TRansporter LeszkaS na ulicy Zarzecznej także w moim miasteczku. Obie fotki zaprezentował przedwczoraj Bodziu w wątku Niemcy w Mszczonowie".

Roztrzaskana Dwójka" zaprezentowana przez VICTORA to nie stolica, ale też Mszczonów. Konkretnie Plac Piłsudskiego. Czołg nosi numer boczny 145 i jest szczegółowo opisany w wątku Czy to ta sama maszyna". A swoją drogą super ujęcie. Takiego jeszcze nie było - mimo, że ta maszyna cieszyła sie wyjątkowym wzięciem u wehrmachtowych fotoamatorów" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(głównie) Do Gebhardta

Póki co mam jedną „dwójkę” na Placu Piłsudskiego. „Czwórkę” i „jedynkę” na ulicy Rawskiej. Dwa transportery na ulicy Rawskiej i Zarzecznej. Spalone ciężarówkę i osobowego FIATA na ulicy Rawskiej. Mam też dziwne zdjęcia z „dwójką” na ulicy Rawskiej i „jedynką” na Placu Piłsudskiego, ale w obu przypadkach nie mam pewności, czy są to czołgi zniszczone, czy tylko parkujące w tych miejscach. To wszystko mało, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w Mszczonowie miało według polskich danych dpokonać żywota 16 niemieckich czołgów i 14 ciężarówek (w tym chyba też liczone były transportery).

Na marginesie mam dla Ciebie nowe relacje żołnierzy z 31 pSK z CAW – tylko podeślij mi na priva swój adres. To niestety trzeba wysłać zwykłą pocztą ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie