Skocz do zawartości

Granat F1 - elektroliza i co dalej??


Puzel

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!
Mam granat F1 który postanowiłem poddać elektrolizie (mój pierwszy raz :D), jako elektrolit dałem wode z solą kuchenną. Elektrolize robiłem 2 razy po ok. 5 godzin. Następnie opłukałem ciepłą wodą, wziąłem szczote drucianą i oczyściłem z osadu. Przemyłem benzyną ekstrakcyjną, no i niewiem co zrobić dalej :/ Chyba zrobie jeszcze raz elektrolize z sodą oczyszczoną (czytałem lepsza niż sól kuchenna, to mozna kupić w sporzywczym??) bo w szparach widać jeszcze drobniutkie ogniska rdzy. Jak go zakonserwować?? Czytałem gdzieś zeby wygotować w wodzie destylowanej. Co radzicie??
Na dniach bede miał jeszcze orginalną łyżke z zawleczką

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo ze elektrolizuje skorupe po granacie (bez materialow wybuchowych :D). To gdy zostawie go w takim stanie jak jest to nie pordzewieje tak szybko?? Macie moze jakies strone dotyczące F1???
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie zostawiać i na tym etapie nie zabezpieczać tłuszczem.

To co widzisz w zagłębieniach wrzerów to nie są prawdopodobnie pozostałości starej rdzy, ale nowe ogniska. Elektrolizowałeś w roztworze soli kuchennej i dlatego na powierzchni przedmiotu (a szczególnie w zagłębieniach) masz warstewkę soli teraz. Sól działa bardzo silnie korodująco. W efekcie, jeśli to teraz pomalujesz to za półtora roku cała farba Ci zlezie, a pod spodem będziesz miał piekną warstewkę, świeżej agresywnej rdzy. Jeśli zabezpieczysz to tłuszczem efekt będzie zbliżony.

Dlatego właśnie powinieneś przeprowadzić króciutką elektrolizę w Krecie. Oczywście jest strasznie żrący, ale taki jego urok już. Stali na pewno nie zaszkodzi, ale palce może poparzyć.

Za to po wypłukaniu przedmiotu (najlepiej w wodzie destylowanej albo demineralizowanej - do kupienia na każdej stacji benz i w każdym supermarkecie) nawet jeśli pozostaną jakieś resztki kreta na powierzchni przedmiotu, korozja nie będzie się rozwijała (a przynajmniej nie w takim tempie jak w przypadku soli).

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile tego kreta sypać?? Podobnie jak w przypadku soli?? Sypalem 3-4 łyżki stołowe soli na 0,5l wody. Miacie jakieś foto granatów F1, albo jakieś strony?? W necie niemoge nic znaleść (może źle szukam??)
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIX, w swojej karierze znalazłem kilka setek F1 w tym kilka w farbie i nie wiedziałem , ze miały podkład???
Wg mnie byłu po prostu malowane na goły metal farbą o róznych odcieniach zieleni od glebokiej - takiej jak współczesna do musztardy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw byłem tego podkładu i tyle.Ze swojej strony uważam malowanie wykopanych fantów za zbędne.przedmiot powinien znajdować się w stanie zblizonym do tego w jakim został znaleziony - w tym przypadku - odrdzewiony i zabezpieczony np olejem silnikowym.Najlepszy efekt daje kilkakrotne rozgżanie skorupy i zanuzenie w oleju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan jest taki jak w momencie znalezienia - usunieta jest luźna" korozja - przedmiot jest zabezpieczony przed dalszym rdzewieiem czyli zachowany w stanie takim jaki był znaleziony (rdza nie jest elementem oryginalnego obiektu).Żywica i współczesna farba moim zdaniem nie oddaje klimatu, ale to zależy co się komu podoba.Jeśli ktoś lubi pic to niech picuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Kupilem orginalny zapalnik do granatu F1. Zapalnik jest cały kompletny, na prawde w dobrym stanie, wszystko jest na swoim miejscu. Co z tym fantem zrobic, mozna go poddac elektrolizie?? Czy posiada on w sobie jakies substancje wybuchowe, ktore jeszcze teraz mogly by zadzialac??


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Cyrograf15 23:39 12-04-2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie