Skocz do zawartości

Granat F1 - elektroliza i co dalej??


Puzel

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednym forum (niepowiem na jakim bo to mogłaby być reklama :]) Powiedziano mi ze jest całkowicie bezpieczny ponieważ nieposiada materiału iniciującego - MWI, jedyne co moze być sprawne to spłonka i ścieżka opóźniająca, foto pokazuje czego brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dzisiaj go rozkręcić. Nie było to żeczą prostą ale dałem rade, troszke zmasakrowałem opóźniacz, ale jeszcze coś z niego będzie :]. Części wrzuciłem do elektrolizy, jako elektrolit dałem kreta no i jestem zadowolony. Na łyżce ukazały się sygnatury 03-86 i UZRGM. Zapalnik i szyszke pomaluje lakierem bezbarwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
Witam.
Kupiłem na allegro zużyty zapalnik od granatu i mam problem a mianowicie opużniacz był zardzewiały więc delikatnie wyczyściłem go papierem ściernym przez kilka dni wygłądało bardzo fajnie lecz potem opużniacz zaczął znowu rdzewieć i czym tu go zakonserwować by sytuacja sie nie powtużyła.Prosze pomużcie mi i podpowiedżcie jak go zakonserwowac.Niestety w tym momencie nie mam aparatu by go zfotografowac,ale jak tylko będe miał to odrazu dożuce fotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli trzymasz go wkręconego w skorupę to wsadź do środka kilka osuszaczy ( takich małych torebeczek jakie się znajduje przy zakupie butów) i co jakiś czas je wymieniaj ( trzymają w sobie wilgoć)

jeśli trzymasz luzem to metod jest więcej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli leży luzem to trzeba ograniczyć dostęp powietrza (np jakimś smarem - wazelina techniczna, ciepła parafina ze świecy, olej maszynowy) albo zrobić warstwę ochronną (farba ? ). Obniżenie wilgotności powietrza ( np w gablocie) poniżej 30% też zaaątwia sprawę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie