Skocz do zawartości

Koszalin vol. VII


wojna1939

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 294
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Może byłaby możliwość, żebym wybrał się z kimś wspólnie na poszukiwania? Umawiałem się wcześniej z Karisem na schrony, ale spotkanie nie doszło do skutku, i zwiedzałem sam. Więc jeśli ktoś miałby ochotę to ja jestem otwarty i z niecierpliwością czekam na odzew. Zawsze przyjemniej pochodzić z piszczałką w towarzystwie niż samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jarosławie.
niezłe fanciki! to pierwsze (chyba pruski herb) czy ma jakieś mocowanie? (szpilka, urwana zawieszka itp?) czy na piersiach orła sa jakieś inicjały? to drugie wygląda na Gwiazde Orderu Czarnego Orła suum cviqve (łacińska sentencja -każdemu to, co mu sie należy")ustanowione przez Fryderyka I.
ciekawe miejsce wyczaiłeś z prusakami. gratulacje!
romko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

ja niestety jeszcze siedzę nad robotą, jutro równieżnie uda mi sie wyrwać ze szponów pracy.

Der K.: gratuluję fajnych znalezisk. Bardzo fajane miejsce. Mam nadzieję, że w tygodniu znajdę parę godzin na wypad.

A co porabia reszta towarzystwa?

Bywajcie - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

Jarosławie, teraz będziesz listy pisał hi hi, żeby coś zalakować. Gratuluję. Poraz kolejny udowadniasz, że zawsze coś się znajdzie, i to czasami nie byle co.

Moje plany wypadowe ciągle ulegają zmianom. W tygodniu ciężko będzie się wyrwać. Ale święta... już nic nie mówię.

Bywajcie - i dawajcie znaki co w trawie piszczy hi hi.
M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj pospacerowałem sobie po łąkach i oprócz kilku duperelek wyskoczyło mi kilka kul od muszkietów. W jednej okolicy kilka różnych (może to nie było tylko jakieś polowanie na sarny;), więc poszperam tam jeszcze trochę, może będzie coś ciekawego. A czy ktoś trafiał na kule od muszkietów i czy coś w takiej okolicy jeszcze było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zdarzało się...:)
Moim zdaniem kulka od muszkietu to podobne znalezisko co łuska od mausera ,pepeszki...tylko starsze.
I podobnie jak łuski im ich więcej tym większe prawdopodobieństwo że na danym terenie coś się działo...i niekoniecznie musiała to być bitwa (potyczka) czasami wystarczą np zawody strzeleckie (ruchome zbiorowisko ludzkie;) żeby ludzie coś jeszcze pogubili.

Typową kulkę muszkietową masz jedną i jedną od pistoletu ,pozostałe to jakieś lokalne systemy amunicji.

Piszcie co w trawie piszczy....
Pozdrawiam der K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Święta marzenia się spełniają! Na przykład na dzisiejszym spacerze wyszedł nieśmiertelnik: Paul Marx Koslin Virchowstr 2 (Hołdu Pruskiego 2)

Wszystkiego Najlepszego na nadchodzące Święta Wielkanocne. Do miłego spotkania po Świętach. R. i K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie