Skocz do zawartości

Koszalin vol. VII


wojna1939

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 294
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
he, made by RAF, byłoby dobrze, ale az takim optymistą nie jestem :) Co do bomb, to po pierwsze zalezy jaki fragment (która część bomby), po drugie jeśli ktoś się zajmuje bombami, to powinien sobie z takim zadaniem poradzić - różne grubości pokrywy bomby, różne materiały wybuchowe, różne stopy użyte do wykonania. Kwestia determinacji. Z informacji które zebrałem, było to albo bombardowanie taktyczne (jeśli RAF) albo po prostu zrzut bomb (rosyjskie samoloty wracające z innych części frontu), nie ma więc raczej mowy o wymianie ognia ale wciąż szukam źródeł ze wzmiankami o całym zdarzeniu. Póki co nie wiem nawet na jakiej podstawie stwierdzono, że to Brytyjczycy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem skąd ten cynizm... Nie uważam siebie za znawcę w temacie, nie szukam tez takiego akurat tutaj. Po prostu zapytałem czy ktoś znalazł coś takiego. Tak jak napisałem wszystko jest kwestią determinacji. Próbuję pozbierać do kupu kawałek pewnej historii i szukam różnych źródeł. Sądziłem, że byłbym głupkiem gdybym nie zapytał o to właśnie tutaj - wśród poszukiwaczy, ale teraz zaczynam się powoli czuć głupkiem, że zapytałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle nas odbierasz. Nie masz się co obrażać. Nikt o zdrowych zmysłach nie zajmuje się ozrywkami" a tym bardziej nie będzie się tu z tym upubliczniał. Fragmenty bomb lotniczych rozrzucane są na dużej powierzchni. Nie słyszałem o fachowcu który po fragmentach jest w stanie zidentyfikować pochodzenie. Pomysł jest mało realny nawet przy dużej determinacji.
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przepraszam Panowie ze zaśmiecam Wam takimi bzdurami forum ;) ale mam pytanko.

Mianowicie wybieram sie na zlot do Darłowa i muszę (niestety) skorzystać z usług PKP/PKS. Zatem oświećcie mnie jak latają busy na trasie Koszalin-Darłowo ??
Jest możliwe złapanie okolo godziny 7 rano w sobotę busika ewentualnie PKSa ???

Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

Lobo26: busy kursują dość często, ale rozkładu jazdy nie znam. Może będąc w pobliżu dworca się dowiem, to napiszę.

KadettD: jest dokładnie tak jak napisał L. Nikt z naszej ferajny nie zbiera takich rzeczy jak bomby. Reakcja der K. jest stanowcza z wiadomych więc względów. Osobiście nie szukałem w okolicach papierni, więc nie potrafię pomóc.

L.: jedziesz na Zlot?

Tymczasem - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Najpewniejsze informacje na ten temat znajdziesz w archiwum RAF-u ,gdzie prawdopodobnie maja wykazy lotow bojowych... Identyfikacja sprawcy nalotu na podstawie kawalkow domniemanych bomb jest raczej niemozliwa z wielu wzgledow.. Natomiast co do eksploracji terenow wokol papierni podejrzewam ,ze nikt o zdrowych zmyslach i pewnej wiedzy nawet o tym nie pomysli..
To chyba tyle..
Co do cynizmu..moze bylo za ostro ..ale nasze srodowisko i tak sie jednoznacznie kojarzy..po co wbijac gwozdz do trumny..
Pzdr der K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za inforamcję, w archiwach brytyjskich grzebię się już od ponad tygodnia, na razie jednak bez większych efektów (poza kilkoma dokumentami o przesiedleniu Niemców pochodzenia żydowskiego z Koszalina do Anglii pod koniec '39). Każdy pomysł i skrawek informacji jest cenny, jeśli więc macie jakieś sugestie (jak np. ta odnośnie archiwum RAF), to byłbym wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

Pawełka z ekipą z widzenia zna w okolicy wielu. Niektórzy, jak Luger czy der K. trochę lepiej...

Mała relacja ze Zlotu dzisiaj wieczorem, poparta oczywiście fotkami...

Czy poza der K. pozostali ruszyli na wakacje, czy może pogoda im doskwiera i nawet się nie ujawniają na forum?

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja też wyruszyłem na wakacje, w Bory Tucholskie. Tam jest coś o czym my możemy pomarzyć - ślady po wrześniowych potyczkach.
A przed wyjazdem z determinacją spacerowałem po mojej ulubionej górce". Wśród wielu znajdek trafiła się taka oto powlekana" spineczka. Oczekiwała na znalazcę w towarzystwie łusek od mosina co może świadczyć o tym kim był jej ostatni właściciel.
Pozdrawiam L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

co tam w trawie piszczy - bo nie w lesie przecież. Widzę L., że coś tam z ziemi wychodzi - z gorąca chyba hi hi. Czy poza spinką (bez pary) jeszcze coś ciekawego wydostało się na powierzchnię? ...

Tymczasem - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Jestem poczatkujacym poszukiwaczem dosc malo w zyciu odkrylem mieszkam w koszalinie a to co tu wyczytuje to az mi sie krew w zylach gotuje z podniecenia.Mam pytanie jesli mozna gdzie w koszalinie warto poszukac czegos ciekawego? Nigdy nie wykopalem z ziemi nic ciekawego a chodzilem z wykrywaczem.POMOZCIE PROSZE pozdrawiam SKUZI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkiego chce szukac interesuja mnie zeczy stare w szczegolnosci militaria IIwojny mam kilka fantow ale te zeczy zostaly mi dane lub je kupilem chcialbym w koncu cos znalesc ale nie wiem gdzie szukac jak juz wspomnialem jestem poczatkujacy i nie wiele jeszcze wiem o poszukiwaniach dlatego prosze o pomoc a dosc czesto chodze ale na darmo oczywiscie bardzo podnieca mnie wycie wykrywacza ale moment kiedy z dolka wyciagam kapsel ciut mnie irytuje oczywiscie zawsze mam nadzieje ze cos w koncu znajde ale na tym sie konczy wracam z pustymi rekoma POZDRAWIAM SKUZI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,
im więcej chodzisz tym większego nabierasz doswiadczenia. Nasze pierwsze wyjścia w teren też nie były za każdym razem uwieńczone sukcesami... dalszą dyskusje - zapytania itp prosze kontynuować w wontku Koszalin vol. IX.

Bywaj - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie