Skocz do zawartości
  • 0

Zamek od ??


komunacccp

Pytanie

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

jeszce jedno ten zamek wyglada nietypowo jakby raczka zamka poruszala sie po szynie" z oslona zamka tak jakby calos byla ruchoma, kolega mi to podpowiedzial czy to mozliwe?

http://img525.imageshack.us/img525/1581/zamek5sb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem juz ten zamek gdzieś a nawet cały karabin m auser to nie jes t na 100% bo ma całkiem inną komorę ale z zamka troche podobny.. t jest chyba jakiś karabin z 1 wojny czy cuś!! pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można powiedzieć pewnego o tym kawałku broni to, że pochodzi z repetiera trójtaktowego zasilanego z magazynka (wielkość otworu gniazda magazynka w komorze zamkowej wskazuje raczej na broń większego kalibru niż sugerowany kbks.
Tyle konkretów, niestety po przepatrzeniu kilkunastu typów i kilkuset odmian broni tego rodzaju nie znalazłem nic co przypominałoby prezentowany przez Ciebie ogryzek karabinu/ka.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwutaktowy to np. szwajcarski S-Rubin. Proste działanie; łapiesz za rączkę zamka i odciągasz zamek, pchając go z powrotem wprowadzasz nabój z magazynka do komory nabojowej. Z tym trójtaktem oczywiście pomyliłem się chodzi o czterotaktowy, nie policzyłem momentu opuszczenia rączki zamkowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos tego zamka, który porusza się wraz z komorą zamkową" w jakiej Arisace to ma miejsce? modelu 38, typie I", czy może we wzorze 44, może wcześniejszym wzorze 30, lub 35? Domyślam, się że może chodzić o typ 38, ale głowy nie dam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek by nie było zgodzi się ze mną drogi parowóz rodzaju żeńskiego" (czyli Lokomotywa), że od Arisaki ten element nie nalezy. Do kbks zresztą też nie. W dalszym ciągu nurtuje mnie ta komora zamkowa poruszająca się razem z zamkiem", to coś jak teleskop? Proszę mi to wytłumaczyć, bo jakiś ciemny jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus Maryja, ale szrot!!!! Po pierwsze widzę tutaj kawałek zamka, mechanizm spustowy i chyba jakieś resztki komory. Stopień korozji jest spory, mogę tylko powiedzieć że Mauser to na 100% nie jest. Trochę jak Mannlicher 33M, ale głowy nie dam.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie Mannlicher, też nie Mauser (w żadnej z niezliczonych wariacji), nie Enfield, nie Mosin, może Krag, albo jakaś plugawa Arisaka? Proponuje to lepiej wyczyścić.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może chłopie spróbuj to troszke oczyśćić w delikatny sposób może lektroliza.. ale uwarzaj bo stan korozjii to juz jest naparwde niezły.. dobrze koledzy mówicie zaden z karabinów z drógiej wojny światowej to nie est dosc ,,PRYMITYWNA;; budowa zamka jak na XX wek.. jakiś złom z 1.. ale i tak się nieźle trzyma POZDRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek zawsze chodzi w szynie komory zamkowej, ale żeby poruszała się komora zamkowa?... domyślam się, że chodzi Tobie o dwutakt. Możliwe, choć za słabe są do tego przesłanki. Kolega Jacenty ma rację, porozkładaj to.(O ile się da)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie