Jump to content

Brygada Kamińskiego


Dżozef1969

Recommended Posts

W 1944 roku Niemcy rzucili do zwalczania Powstania Warszawskiego tzw. Brygade Kamińskiego złozona z byłych żołnierzy Armi Czerwonej. Z tego co wiem to podczas zwalczania powstania brygada ta głównie wsławiła" sie rabunkami i gwałtami na ludności cywilnej. Moze ktos ma dokladniejsze informacje o tej jednostce i zechce sie nimi podzielić ?
Link to comment
Share on other sites

Radziłbym przejrzeć Rapsodię Żoliborską" St. Podlewskiego.
W Rzeczpospolitej" artykuł Bartosza Marca - spisana relacja Zygmunta Lipskiego ps. SULIMA" nt. zagłady oddziału RONA w Puszczy Kampinoskiej.
O wyczynach ojców" ze Sturmbrigade Kaminski najlepiej dowiedzieć się czytając dzieje Powstania na Ochocie (szczególnie ieleniak").
Zwiedzając ochotę na każdym kroku są tablice upamiętniające ofiary tej swołoczy.
Nie chcę o tym pisać, bo potem spokojnie nie zasnę.
Link to comment
Share on other sites

1.209.000 to liczba ochotników ze wschodu biorąca udział w działaniach wojennych po stronie III Rzeszy.W skład tego wchodziły bardzo enigmatyczne dla przeciętnego europejczyka narody takie jak;Ormianie,Azerowie,Turkmeni,Uzbecy,Kazachowie ,Czerkiesi, Awarowie,Kabardyńcy,Mordwini,Baszkirowie i tak dalej.....
Link to comment
Share on other sites

Podobno nawet tą swołocz wysłano do Francji oprócz Włoch, miała walczyć na Masywie Centralnym z partyzantami.
Swołocz nawet znałazła się w Normandii. Widziałem foty Jankesów z jakimś Karajem czy Kirgizem w mundurze wh.
Aż to swołocz jedna. Zwłaszcza w Warszawie ale i nie tylko.
Diabli dajcie im ognia.
Link to comment
Share on other sites

Podobno nawet tą swołocz wysłano do Francji oprócz Włoch, miała walczyć na Masywie Centralnym z partyzantami.
Swołocz nawet znałazła się w Normandii. Widziałem foty Jankesów z jakimś Karajem czy Kirgizem w mundurze wh.
Aż to swołocz jedna. Zwłaszcza w Warszawie ale i nie tylko.
Diabli dajcie im ognia.
Link to comment
Share on other sites

kolego Pablos -ja też odczytałem zeznania Guderiana jako chęć rozłożenia odpowiedzialności ale w pozostałych sprawach podzielam jednak zdanie i nazewnictwo acera
ZASTANAWIAM SIE SKAD SIĘ WZIEŁEŚ NA FORUM A TAKŻE SKAD SIE BIORA LUDZIE PRÓBUJACY WYBIELIC TĘ SWOLOCZ PRZYTACZAJAC WYSSANE Z PALCA FAKTY
Link to comment
Share on other sites

Pablos. Po Twoim poście, dowiedziałem się, że Bronek Kamiński był prawie polskim patriotą.
Szkoda, że kości pomordowanych nie mogą przemówić...
Dirlewanger i jego dzielni chłopcy niedługo też zostaną rozgrzeszeni, bo takie były wtedy czasy i charakter walk.
O Reinefarcie nie wspomnę bo Wolę też tłumaczył przekładańcem".
Bach okaże się też polskim patriotą. Nawet babcia mu ponoć po polsku śpiewała...
A wszystkim zbrodniom są winni Polacy, bo niepotrzebnie sobie Powstanie wywołali..
Wstydu oszczędź.
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam ale mnie ponioslo.

Jezeli ktos wyssal z palca to nie Pabloss bo podaje dokladnie skad sa 'fakty'. Jezeli kolega Lokomotywa moze podac analize na podstawie ktorej mozna przypuszczac ze te fakty sa 'wyssane z palca' przez Gdanskiego/Glowna Komisje Badania Zbrodni Przeciwko Norodowi Polskiemu to byloby dla nas wszystkich duzo bardziej interesujace niz frazesowe osobiste obelgi pod adresem jednego z niewielu ktory jak dotad podal jakies konkrety na oryginalne pytanie.

Gdzie dokladnie Pabloss pisze ze kogokolwiek wybiela? A pytanie ktore stawia (skad pochodzi opinia o NADZWYCZAJNEJ zbrodniczosci powierzchownie nie poparta faktami) jest ciekawe i jaknajbardziej na temat. Proba ZROZUMIENIA zachowania sie ludzi w danej sytuacji jest wazna chocby ze wzgledu na przyszlosc i to wcale nie jest rownoznaczne z 'rozgrzeszeniem' czy 'wybielaniem'. Bo fakt ze czesto sie zdarzalo i zdarza ze wojsko znajdujace sie w podobnej sytuacji zachowuje sie podobnie - daleko nie szukajac warto sie zapoznac z opinia Hiszpanska o zolnierzach polskich w okresie Napoleonskim.

Radze przeczytac dokladnie i pomyslec zanim sie napisze, a jak sie nie ma nic co wnosi konkrety do tematu do napisania to oszczedzic sobie i nam fatygi.
Link to comment
Share on other sites

Jako żywo nie znalazłem w swoim poście fragmentu który by wybielał Brygadę Kamińskiego przytoczyłem tylko fragment artykułu w którym autor podaje za Głowną Komisją Badania zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (co przyznasz -mam nadzieję Lokomotywa- nie nie jest faktem wyssanym z palca)liczbę ofiar na 700 a więc dużo mniejszą niż się zakłada (ale wcale jej nie usprawiedliwiam)Jeżeli kolega ma inne wiarygodne dane chętnie się z nimi zapoznam. Kolego yorik przytoczyłem fragment o działalności Ronowców na Białorusi bo ogólna wiedza o Brygadzie Kamińskiego jest szczątkowa i odnosi się tylko to jej niechlubnej działalności w Warszawie. Jeżeli to forum ma odkrywać i poszerzać naszą wiedzę historyczną a nie tylko utrwalać zaszłyszane opinie (bardzo często nie ścisłe a nawet nie prawdziwe!) to dajmy spokój emocjom a trzymajmy się faktów. Nigdzie też nie polemizowałem nazewnictwem Acera a jedyne do czego mogę się przyczepić to, to że zdanie 'widziałem foty Jankesów z jakimś Karajem' nijak nie poszerza naszej wiedzy o Brygadzie Kamińskiego bo w Normandii walczyły zupełnie inne jednostki ale to już inny temat...
Link to comment
Share on other sites

W sumie historia wszelkich oddziałów tak wschodnich i zachodnich służących pod swastyką jest wyraźnie przemilczana i nie da się ukryć, że zwalano na te oddziały wiele złych rzeczy będących dziełem oddziałów Wehrmahtu i SS.
Podobnie pisząc, że to byli żołnierze Armii CZerwonej to delikatne nadużycie, bo jak się wertuje dokumetnty to oddziały te były złożone tak z byłych żołnierzy AC, z ochotników z danego kraju którzy w AC nigdy nie służyli, wielu byłych żołnierzy Armi Carskiej ich potomków oraz potomków emigracji porewolucyjnej.

W książce Piekałkiewicza Wojna kawalerii 1939-45, jest dośc dużo informacji o oddziałach konnych złożonych z obywateli narodów radzieckich służących w Armii Niemieckiej. Kozacy Dońscy, Kałmucy itd, co ciekawe, te same narody biły się po stronie AC stosując podobną taktyke. Brygady kozaków (właśnie te formowane pod Warszawą) walczyły np z partyzantką Tity i szybko oczyściły z partyzantów rejony w których silniejsze siły niemieckie rady dać sobie nie mogły.
Ciekawa jest też druga strona medalu, a więc losy rannych (często nie przyjmowanych do szpitali i traktowanych przez niemców jak mięso armatnie), ich losy powojenne, np wydanie przez Anglików całej liczącej 22 tys ludzi i 16 tys koni dywizji kozackiej Rosjanom na podstawie umów tajnych. Tyle, że umowy nakazywały przekazać do ZSRR jej obywateli służacych pod godłem Niemickim, a Anglicy nadgorliwe wydali wszystkich także rosjan którzy zaciągneli się ochotniczo a pochodzili z emigracji rewolucyjnej a także wcześniejszej i mieli obywatelstwo innych pństw, a konie oczywiście zagarneli co lepsze sztuki wywożać do siebie.

G
Link to comment
Share on other sites

Według opracowanego w Głównej Komisji Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu wykazu zbrodni popełnionych poza działaniami bojowymi podczas powstania warszawskiegio ronowcom można przypisać około 700 takich przypadków"

ale czy przypadek to jeden zamordowany czy np 130 warszawiaków spalonych w piwnicy?
Link to comment
Share on other sites

AK wstrzymywała się od walk z tą hołota , prawie wykończyli partyzantke Tity w Jugosławi czyli prawie patryioci polscy -prawicowi.
Podlegali silom policyjnym nie Wehrmachtowi - teror jaki siali i zbrodnie na terenach swoich działań zaskakiwał nawet remiechów z SS. Szkoda pisać dalej bo tam na dodatek służył tata Putina

Czasy są takie że każdy oszołom moze napisać ksiązkę i ją wydać - dziwić sie nalezy tym którzy to czytaja a najbardziej tym którzy w to wierzą i traktuja jako żródlo
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information