Skocz do zawartości

R51


Rekomendowane odpowiedzi

W to miejsce przenoszę temat, który rozpoczęłem w wątku gdańsk i mierzeja wiśłana..." i będe go kontynuował tak mi Hern dopomóż.
Obok szturmów pancernych były też krzyże, niestety poparchaciałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ta odznaka pokazywana była już kiedyś w innym wątku, jako oprzykład świetnego stanu zachowania, ale jest częścią skarbu, więc z kronikarskiego obowiązku pokazuje ją ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odznaka posiada kod AWS 1942, który w lietrarturze zachodniej powszechnie uważany był za kod charakterystyczny dla falsyfikatów. Czyżbym rzucił nowe światło na ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie blach pojawiło się już kiedyś, ale prezentuje je jeszcze raz, jak wspomniałem z kronikarskiego obowiązku...
Tyle skarbu odznak i blach. Póżniejsze czesania tego miejsca przyniosły znalezienie krzyża żelaznego I klasy dosłownie w tym samym dołku co reszta odznak, zasłoniętego przez korzeń, niestety nie trafił się mi, tylko znajomemu, więc zdjątka nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dla rozlużnienia atmosfery zdjęcie z ćwiczeń pływackich Volkssturmu. Tak na serio to tyle było tych garnków" w ziemi, żę często brakowało statystów do ich zakładania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi resztkami odznaki za Krym wiąże się tajemnicza historia; otóż w nocy poprzedzającej jego znalezienie śniło mi się że wykopałem cały Krym" przepoławiając go przy tym (pragnę zaznaczyć że rzadko śni mi się że coś wykopuję, częściej są to horrory z wkurzonym gajowym Maruchą w roli głównej). Obudziłem się pamiętając sen poszedłem na kopanie i wykopałem właśnie te pół odznaki.
Czy ta historia nadaje się do programu ja pier@%lę" na TVN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyście sobie nie pomyśleli że mi się świecidełka kończą, kolejna podróż sentymentalna w lata 90. Polanka w środku lasu, na polance dwie ziemianki, jedna mieszkalna, druga na pojazd. W koleinie ziemianki na samochód wykopłem taki posrebrzany świecznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie