Skocz do zawartości

R51


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dzięki Berdan. Mam nadzieję że niebawem spotkamy się na łonie przyrody, śniegi topnieją...
To właśnie ten krzyżyk znaleziony został przez zaprzyjażnionego poszukiwacza w moim" miejscu, w tym samym dołku co reszta odznak, z tym że pod korzeniem...
Co do powiększania zdjęć, to cieszę się, że tego nie zrobiłem, kiedy posyłałem zdjątka blach RAD. Równie dobrze mógłbym napisać skąd pochodzą, każda blacha sygnowana jest numerem konkretnego obozu RAD, wystraczy więc sprawdzić w odpowiednim skorowidzu...
Głupi ma szczęście...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaprezentuje kilka gadżetów pochodzących z prezentowanej już gdzieś skrzynki Unteroffiziera F. Grubera. To gustowny nożyk do rozcinania kopert z inskrypcją na głowni Blankenberche".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to odznaka za samodzielne zniszczenie czołgu. Wcześniej z ziemi nie udało mi się takich wyjąć. Pomyśleć, że w pierwszym momencie uznałem je za zlepione szmatki" i odłożyłem na bok...
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzynki dostała się wilgoć, więc odznaki zachowane były w stanie albo niemal idealnym (jak ta srebrna szpanga"), albo zżarte gorzej niż w bagnie (jak pozostałe szpangi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skarbu jeszcze wrócimy, natomiastn dziś przedstawię kilka klamer. Do klamerek mam ogólnie pecha, nie znalazłem ich zbyt wiele. Kilka ciekawych klamer już przedstawiałem w innych wątkach. Tutaj przedstawię kilka zasługujących na uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta klamra Honwedów znaleziona została w zawalisku sauny na terenie obozu, gdzie Prusacy trzymali Rosjan, potem Polacy Bolszewików. Skąd się ona tam wzięła? Stan jak na mosiądz agonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przepraszam za off'a, ale to powinno dać obraz w kwestii przyszłych takich znalezisk jak ten 'honwed' w jenieckim pruskim obozie pełnym ruskich.

Tu chłopaki z rosyjskiej balonowej kompanii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie