Jump to content

Do Modelarzy


Cronos

Recommended Posts

Witam. Chce kupić model T-34/76 w skali 1:35. Spotkałem na jednym sklepie internetowym 2 modele w przystępnej cenie (47zł) jeden jest Tamyi a drugi Zwiezdy. Obydwie frmy są znane i nie moge sie zdecydować nad firmą. Może ktoś juz je widział i doradzi mi który jest porządniejszy.
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Witam

Zwiezda to producent gdzie trzeba użyć kilo szpachli.Jest jeszcze inny model T-34/76 firmy Dragon.Jest o tyle lepszy że ma gąsiennice z pojedyńczych plastikowych ogniwek.
Tamiya daje w zestawie gumowe i raczej żeby dobrze zrobić model, trzeba dokupić zestaw pojedyńczych ogniw,a to już spory wydatek.Polecam raczej Dragona.

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Najlepszy :
1-Dragon- (produkuje także 85-kę),zalety to:gasienice z pojedynczych ogniwek,doskonale odwzorowana faktura odlewu wieży,b. dobre pasowanie części (szpachlowanie minimalne).
,dobrze odwzorowane detale.Wada jest cena (ale niższa od Tamiyi).
2 Tamiya- zalety :b. dobre pasowanie części,dobrze odwzorowana faktura odlewu wieży,dobrze odwzorowane detale i tyle.Wady:wysoka cena ,gumowe bandaże gąsienic.
3 Zwezda- Jest to stara forma Italeri. zalety ,stosunkowo niska cena. Wady: szpachli i piłowania na kilogramy,bandaże gumowe,marne detale.Model dla ambitnych w sęsie wkładu pracy.Odradzamm początkującym.Pzdr
Link to comment
Share on other sites

Właśnie chcałem wysłac zamówienie na ten model Tamyii, ale zastanawiam sie nad tym Dragona:/ Dał by mi ktoś link na stronke sklepu gdzie można by go kupić albo orientacyjna cene. Dobrze by było jakby była około 50 zł bo musze jeszcze farbki kupić:/ Nie mam czasu teraz szukać o sklepach ,może w nocy poszperam:) Jak ma ktoś pod ręką to przydał by mi sie jakiś ciekawy schemat malowania, raczej wzór jakiegoś ruskiego napisu jaki by można niechlujnie namalwać na czołgu
Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie kleił może któryś z kolegów model szwedzkiego czołgu bezwieżowego STRV 103 wydany przez Trumpetera ???????Pytam ponieważ nosze się z zamiarem jego zakupu ale niestety nie wiem czego się po Trumpeterze spodziewać:)
Pozdro
hardy
Link to comment
Share on other sites

sklejam od ponad 10 lat, maluje od jakiś 5 ale nie posiadam niestety areografu:/ maluje wszystko pędzelkiem albo pałeczkami do uszu:D ale efekty mam nawet nawet. Jeśli chce se model pomalować z zaznaczeniem wojennej używalności to w sam raz:)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information