Skocz do zawartości
  • 0

Co to za karabin??


YoWheris

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zle mnie zrozumieliscie ,nie chodzilo mi o to ze ktos tnie luski w warunkach wojennych.Tylko obrazowo pokazalem podobienstwa w tych 2nabojaach!Miedzy innymi to sklonilo szkopow do zabawy w konwersje ppsz41 na ich 9mm.
Podobnie kombinowano w fabrykach amunicji z zapasami amo do ppsz,tam jest odp sprzet do takich zabaw.Albo z innej beczki naboj mosina 7,62x54R ze splonka mauserowskiego typu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiler to nie jest rzaden mit ,to fakt,taka tez robiono amunicje,to dlla fabryk z odpowiednim sprzetem zaden problem ,jak caly magazyny sa zawalone amunicja ktora jest juz zlomem-wiec jakos trza ja zagospodarowac.A skoro podobienstwa sa oczywiste to dlaczego ich nie wykorzystać?!
Nikt nie mowi o przerabianiu np naboju 7,62 mm na 7,92mmm to bylby dopiero mit!!! To sa wkoncu 2 rozne naboje ,rozne w 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

landminer ,do cholery ja nie mowie o wojennych patentach ,jasne ze ich nie wykopiesz gdzies w Kampinosie czy nad Odrą !!!!
Skoro mosiny przerobiano na amo do mausera ,to jaki problem skrocic łuskę w naboju ,nikt nie mowi ,ze rozbierano cale naboje do tego zabiegu.Jaki problem skrocic połpprodukt- łuske bez splonki .A widziales powojenne naboje do mosina z niemieckimi splonkami z konca wojny ???Jak nie to malo jeszcze wiesz ...

pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na broni i amo sie nie znam i nie bede o tym pisal
YoWheris w książce zardzewiała śmierć" jest wzmianka o fi nskim suomi.polscy konstruktorzy wzorowali sie na nim budując słynnego morsa",którego jeden egzemplarz znajduje sie w muzeum wojska polskiego w warszawie,może ci w czymś to pomoże pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie kombinowano w fabrykach amunicji z zapasami amo do ppsz,tam jest odp sprzet do takich zabaw.Albo z innej beczki naboj mosina 7,62x54R ze splonka mauserowskiego typu.

Panie pik78 mniej emocji a więcej rozwagi przy pisaniu
pozdrawiam Jack61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali spawac takie cacko !!!!!! ..... nie no popie.......... to wszystko, na takie cacko dmuchac tylko i chuchac a nie zaraz ze spawarka !! .... ;)... pozdrowionka .... mam nadzieje ze ze spawarka to pic jest .. bo jak nie to zaraz tam do Ciebie przyjade i zabiore z bezlitosnych lap !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone,że jest to modyfikacja PPSz. Niemcy po wkroczeniu do ZSRR przejęli duże ilości magazynów broni (głównie pepesz"). W celu ujednolicenia stosowania amunicji na 9 mm modyfikowali pistolety maszynowe z 7,62 mm zmieniając lufę i podajnik amunicji wraz z magazynkiem i elementami towarzyszącymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcowa osłona lufy - przez chwilę myślałem o PPD. Jednak, tak na 95% (bo zdjęcia niezbyt wyraźne i wymiarów brak) to jest Suomi.
Dobry rysunek na stronie: http://guns.connect.fi/gow/suomi.gif

Pozdrawiam, Darda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWSM to suomi ,a nie zadna tam niemiecka modyfikacja,modyfikowano w zdobycznych ppsz41 tylko lufę i dodano gniazdo na magazynek od mp38/40.Gdyby nie inny magazynek nawt bys nie zauwazył ze masz w rekach ppsz41 na naboj 9mm Para.
Suomi miała na wyposazeniu policja polska i wiele innych pm-ów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finski magazynek do Suomi na 70 szt amo kal 9mm.To sowieci bezwstydnie skopiowali go do swego 7,62mm ppsz41.Porownajcie tylko naboj do ppszy 7,62 i parabelki 9mm.W naboju od ppeszy odcinasz szyjkę i masz gotową luske do 9mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oby po odrestaurowaniu takim widokiem oko cieszył.
Pojeżdzilem troche po finskich stronach ale o rysunek z wymiarami niestety nie zachaczylem.
Zaraz postaram sie poszaleć ponownie /fiński jest zaje- fajny he he /
Pzdr Jack61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie