Skocz do zawartości

Pantery z filmu Sami swoi"


Sebek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 years later...
  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam!Wracając do tematu,a konkretnie do czołgu w serialu Gruby".Przez wiele lat,za młodego-myślałem,ze to orginał.Zrobiłem kilka fotek z filmu.Tygrysy" w Pancernych..."to już była trochę inna robota(charakterystyczne bruzdy na pancerzu).Nie jestem znawcą broni pancernej,ale lubię wracać do tego serialu-taki sentyment z dziecięcych lat...Może ktoś z kolegów forumowiczów(siedzących głębiej w temacie:broń panc.)dokładniej opisze,oceni tego serialowego ygryska".Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wie z was ktoś co się stało z M3 Lee w wersji z trałem minowym czy lemieszem bez wieży który do lat 70 stał w łódzkiej filmówce w sponsonie była 75" W książce czołgi LWP którą wydano w latch 70-80 kiedyś miałem tę pozycję w ręce" były zdjęcia tego czołgu na placu magazynowym łódzkiej filmówki. Wiadoma sprawa że go nie ma, tylko czy pojechał w siną dal czy pojechał na polsilvery?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.
Czołgi w Samych swoich" to makiety zrobione na potrzeby Czterech pancernych i psa". Jeśli macie możliwosć obejrzenia filmu (mam na myśli Samych swoich") to zwróćcie uwagę, że na polu Pawlaka stoi także T-34 z numerem 102 (bardzo dobrze widoczny w scenie kłótni Kargula z Pawlakiem na tymże zaminowanym polu).

Te makiety były zrobione do I serii (odcinki I-VIII) Czterech pancernych i psa" we wrocławskiej WFF.
Były to tylko adwozia", które montowano na jeżdżącym kadłubie T-34. Te czołgi" są doskonale widoczne w odcinkach pokazujących walki o Studzianki (Gdzie my, tam granica", Psi pazur", Rudy, miód i krzyże")

Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie