Skocz do zawartości

Koniec Czerwonego Krzyża


Boruta

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie ile pieniądza kosztuje takie spotkanko. Zwykle organizuje się je na mauritusie, barbadosie czy w innych miejscach ciekawych i tak wszedzie na całym tym różowym świecie. Działacze uchwalili rąbik a w czeczenii, awganistanie, iraku itp itd ktoś w tym czasie rozwalił paru jeńców, podpalił szpital, zrobił czystke etniczną pod bokiem kontyngentu ONZ, czy takie tam inne drobnostki.
Zeby tylko jakiś zółtek albo afryknińczyk nie pomyślał że taki rombik to to samo co tarcza strzelecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć absurdalna sprawa. Czerwonego kółka użyć nie mogli, bo Japończycy by się za bardzo cieszyli, czerwony trójkąt by się źle kojarzył, a czerwony kwadrat źle i nijako wygląda. Najlepiej na tym wyjdą armie, które używają symbolu czerwonej gwiazdy (ktoś w ogóle używa?) - będą niezniszczalni - będą mówić, że to ich lokalny odpowiednik czerwonego krzyża (A ta 10-milionowa armia co właśnie panów atakuje to są sami sanitariusze").
Nie lubie spiskować i syjonizować, ale poza tym z sensu tej notki wynika, że najlepszym symbolem czerwonego krzyża byłaby czerwona gwiazda dawida - i że to przez Żydów mamy teraz cały ten romb.. Obciach.

Moim zdaniem, jeśli oenzety szukają ezpłciowej symboliki" i jeśli już koniecznie muszą to zmieniać, to wystarczyłoby tylko ten krzyż trochę obrócić [patrz załączona rycina barwna mojego autorstwa*] a i efekt byłby okej, i byloby taniej, i nikt kto właśnie trzyma na celowniku RPG wóz z takim symbolem nie musiałby specjalnie główkować co taki symbol oznacza. (W przypadku tego kryształowego rombu" nie byłbym taki pewien)...

* ajakże! ręczna robota, limitowana seria, pierwszych 10 egzemplarzy gratis; kto pierwszy ten lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ch..j mnie to obchodzi :) To niech sobie wymienią drażliwe substancje na coś innego - najlepiej na ten gejowski rombik! Poza tym przypominam, że sam czerwony krzyż - tyle, że czarny - jest również międzynarodowym symbolem czegoś innego. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z falą przemian proponuję zakazac używania czerwonego koloru w ogóle.I np naszego Orła umieścić na innym tle zmienić też naszą Flagę powycinać z literatury i słowników słowo czerwony" i wszystkie jego mutacje.
...........
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie w tym sęk, że przeszkadza! (nam przeszkadza półksiężyc - stąd np. inwazja w Iraku, półksiężycowcom przeszkadza krzyżyk - stąd zamachy i Talibowie w Klewkach, zaś Żydom, jak zawsze, przeszkadzają wszyscy).
No i stąd się wziął z grubsza ten wspólny rombik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos tak rok temu zakazano stosowania znaki czerwonego k. na karetkach i takich tam sprawach zwiazanych z leczeniem ludzi bo miał być on znakiem zastrzeżonym organizacji Cz.K.
ha ha ha. Jest zlecenie jest robota, przemalowanie jednego znaczka powiedzmy 1 dolar to w skali świata białego człowieka około 237896789637846debilarów. Czy nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony Krzyż i Romb a oznaczenia taktyczne?

Przez prawie 100 lat oznaczając czołgi i inne tan takie starano się aby nie malować na nich czerwonego krzyża na białym tle (jeśli nie był to pojazd leczący). Ale czy wszyscy się starali aby nie malować czerwonego rombu?

Może poszukajmy rabów jako oznaczeń taktycznych, cho
Może Korea Południowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takim znakiem (z limitowanej serii Zeliga) oznacza się czasami
lub literą T, lądowiska trawiaste. Dajmy na to: na manewrach będą namioty szpitala polowego i w środku 100 pielęgniarek* i taki pilot pomyli się i przyziemi i przeleci to wszystko...

* w ramach tolerancji będzie też w środku 1 pielęgniarz ze
zdjęcia Whatfora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONWENCJA GENEWSKA O POLEPSZENIU LOSU RANNYCH I CHORYCH W ARMIACH CZYNNYCH z dnia 12 sierpnia 1949 r.

Rozdział VII (o znaku rozpoznawczym), Artykuł 38 :

„Jako wyraz hołdu dla Szwajcarii, godło czerwonego krzyża na białym polu, utworzone z odwróconych barw związkowych, będzie używane nadal jako godło i znak rozpoznawczy wojskowej służby sanitarnej.

Jednakże dla krajów, które zamiast czerwonego krzyża jako znaku rozpoznawczego używają już czerwonego półksiężyca lub czerwonego lwa i słońca na białym polu, godła te są również dopuszczone w rozumieniu niniejszej Konwencji.”

Strony podpisujące tę Konwencję (i inne z nią związane) w chwili podpisania poczyniły wiele zastrzeżeń. Jeden kraj (Izrael) wniósł zastrzeżenie do znaku rozpoznawczego. Treść zastrzeżenia:

„Izrael, szanując nietykalność znaków rozpoznawczych i godeł Konwencji, będzie posługiwał się Czerwoną Tarczą Dawida jako godłem i znakiem rozpoznawczym służby sanitarnej jego sił zbrojnych.”

Logiczne wydaje się uzupełnienie znaków rozpoznawczych przewidzianych w Konwencjach o „Czerwoną Tarczę Dawida”, jeśli Izraelowi aż tak bardzo na tym zależy – w końcu półksiężyc jest przewidziany. Jednak rezygnacja z czerwonego krzyża to nie tylko głupota, ale i prostackie obrażanie historycznej roli Szwajcarii w opiece nad ofiarami wojen.

Smutne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, teraz to i tak nie strzelanie do pojazdow oznaczonych czerwonym krzyzem to bardziej taka sugestia niz obowiazujace zwyczaje, co nie dziwi w zwiazku z faktem ze w wiekszosci mamy do czynienia z wojnami partyzanckimi. No zreszta jak ostatnio na forum widzialem Rysia" z oznaczeniami czerwonego krzyza i jesli dobrze pamietam z zamontowanym KMem, to sorry ...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne.

Dzisiejszy PAP, godzina 03:57:
„Czerwony Kryształ poprawnym symbolem Czerwonego Krzyża. Przedstawiciele państw - sygnatariuszy konwencji genewskich zadecydowali w Genewie większością dwóch trzecich głosów o dołączeniu Czerwonego Kryształu do emblematów i nazw organizacji Międzynarodowego Czerwonego Krzyża.”

Czerwony Krzyż pozostaje, „Czerwona Tarcza Dawida” nie będzie uznanym przez Konwencje znakiem rozpoznawczym, wolno stosować „czerwony kryształ”. Skądinąd długo dochodzono do kompromisu…

Pozdrawiam, Darda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie