Skocz do zawartości

Co wojsko ukrywa w lasach kolo szumiradu ???????????????


kat333

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 411
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam wszystkich którzy służyli w jw2286! Ja służyłem w latach 86-88 oddelegowany z radzeckej jednostki pp2002.Inaczej byłem okupantem".Byłem na dwóch wyżej opisanych obiektach.Z opisów widać kto tam był i na którym poziomie,a kto tylko wymyśla.Na dół mogli zejść tylko posiadacze przepustki ".I nie byli to tylko ruscy.Polskie oficerzy tez pełnili dyżur .Kretowisko było pod ćiśnieniem.Opropo sorki za pomyłki,w końcu w innej szkole(ruskiej)uczyłemsę .Troposfera miała nazwę Głobus" a jednostka matka Freza".Freza czyli wj2286kretowisko" obiekt bardzo zaawansowany techniczne jak na tam te czasy.Ne jestem przekonany czy dozwolono te szczeguły opisać.W końcu to nadal wojsko.Za moich czasów dowódca był plk.Jaskulski.Żadnych anten na drzewach tam nie było.Anteny do nasłuchu byli pod ziemiom,a nadajniki mogli być za 200 i więcej km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam i co temat o Szumiradzie jak i o Sierakowie ucichną ma już ktoś jakieś foto do pokazania. chciałem to zobaczyć byłem tam dzisiaj ale mnie jakiś mundurowy cofnął do tyłu byłbym wdzięczny za foto z Sierakowa (Przywary) na nissan5@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam. Forum ucichło bo nie ma nikt nowych informacji na temat Szumiradu bo zagadka przeznaczenia Przywar została rozszyfrowana. Oczywiście pozostaje tylko eksploracja tych terenów. Wracając do Szumiradu to trzeba sobie jasno powiedzieć że jest tam wojsko i obiekt jest doskonale chroniony a co za tym idzie na pewno tajny. Miałem okazję się o tym przekonać ostatnio kiedy skręciłem z drogi to nawet nie zdążyłem dojechać do pierwszej bramy jak znienacka wybiegł w moją stronę młody żołnierz. Dużo jeżdżę na trasie Opole -Kluczbork i zauważyłem że autobus wojsk lądowych wyjeżdza z bazy w Szumiradzie ok 15tej. Świadczy to o tym że baza funkcjonuje i ma się dobrze a nawet się rozbudowuje bo ostatnio widziałem wyjeżdżająca wywrotkę z piachem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu obszar jw w szumiradzie byl dostepny na geoportalu. po wznowieniu dzialalnosci portalu obszar jest starannie zamaskowany poprzez akladke z lasu". wniosek. cos sie dzieje. obiekt pod lublincem jest wyciety jak w przypadku innych jednostek np. krapkowic. szumirad jest tak zamaskowany jakby tam nic nie bylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jescze jedna rzecz jak miałem służbę na pk to średnio raz w miesiącu przyjeżdrzało do nas wojsko to jest
jw 2286" z jednostki jak mówili z lublińca na strzelanie czy to czasami nie z tych waszych przywar" bo poniekąd wiem że dowódcą tej że jednostki podległej naszej był płk Śmigielski i ci żołnierze mówili żesą zjednostki koł lublińca z rakietówki i to by się zgadzało bo oni nosili mundury wojsk lotniczych tak jak z resztą nasz dowódca jednostki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtórzę jeszcze raz mój post z przed dwóch dni dowiecie się czegokolwiek o JW 2286 "DOPIERO W TEDY jak ta jednostka zostanie odtajniona .wszystkich co tam służyli obowiązuje tajemnica wojskowa ktora sami podpisaliśmy PŁK JAN GOŁOTA CZÓWA"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie szumirad JW 2286 to żadna tajemnica obecnie.

Raz macie tu fotkę z zumi gdzie widać jak jednostka wygląda obecnie.

Dwa jest tam 24 Polowa Baza Techniczna Wojsk Łączności.

Trzy jednostka była taka tajna gdyż to łączność, jak każdy powinien wiedzieć, łączność to kręgosłup armii jeśli się przetrąci ten kręgosłup to armia jest niezdolna do walki praktycznie. Dlatego o takich jednostkach się za wiele nie mówi, podobnie jest z jednostkami walki radioelektronicznej lub radiotechnicznymi.

Na przykład spróbujcie znaleźć więcej informacji o położeniu radarów dalekiego zasięgu systemu BACKBONE które mamy w Polsce. Gwarantuję wam że za wiele nie znajdziecie.
Dodam tylko że jeden taki posterunek jest w Brzoskwini pod Krakowem i nazywa się 360 Posterunek Radiolokacyjny Dalekiego Zasięgu. Takich posterunków w Polsce jest jeszcze kilka ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj posty na gorze tematu
to czego nie ma w internecie mozna znalezc w prasie - nawet nie specjalistycznej
i radar juz chyba jest w Roskoszy oraz w kilku innych miejscach :)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 20:31 21-12-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.rataj masz racje,podpisywalismy tajemnice,najpierw wojskowa a na wyjscie panstwowa.jak zrobia tam muzeum to bedziemy sie oprowadzac.zima 99 wiec rataj minelismy sie.ale ja bylem na kompanii u spawacza.pamietam tego oksera" od tajemnicy... jak to bylo? spij spokojnie,janek czuwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zajmiemy się odgadnięciem co widać na zdjęciach na zumi apropo bazy w Szumiradzie - czyli jednostki Opole Las. Mnie bardzo ciekawi co to jest, po wschodniej stronie kompleksu widać wytartą polanę (jakby lądowisko dla śmigłowców) i dwa duże prostokąty o jednym wspólnym boku jakby boiska do piłki nożnej. Pytanie dla tych którzy tam byli. Co to takiego?
I pytanie dwa o obiekty wysunięte najbardziej an południe -widać tam że budynek jest ogrodzony. Czy to główne centrum dowodzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
Niech ktoś wkońcu napisze o co chodzi z tą bazą bo niby ci co tam byli wszystko wiedzą ale tajemnica.Z zasadniczej któży tam byli to las widzieli a piszą że co to oni nie widzieli i co wiedza a żeczywiście to dostęp mieli do drugiej strefy i natym ich wiedza się kończy.A zawodowy pary niepuści.
Poszukajcie na stronach rosyjskich wszystko piszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie