Skocz do zawartości

Co wojsko ukrywa w lasach kolo szumiradu ???????????????


kat333

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 411
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Być może moja teza jest zbyt odważna ale chciałbym odpowiedziec oldnavy-emu 79 że najprawdopodobniej wytarta polana (jakby lądowisko dla śmigłowców) jest lądowiskiem dla smigłowców a dwa duże prostokąty o jednym wspólnym boku jakby boiska do piłki nożnej są boiskami do piłki nożnej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R51 mam nadzieje że nie mówisz tego ironicznie po prostu tak to z góry wygląda. Tylko teraz nie wiem czy to strzelnica czy boisko al raczej boisko bo nie byłoby strzelnicy koło strzelnicy. Apropo śmigłowców to widziałem parę razy jak bardzo nisko wlatywał tam nad lasem wojskowy śmigłowiec a przecież to strefa zakazu lotów cywilnych więc pewnie leciał do bazy w Szumiradzie. Widać nawet dwa autobusy którymi wożą i odwożą codziennie wojskowych do Opola. Jóż pisałem o tym. A co to ten domek Leona? Jak to wygląda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam służyłem w 201 0ŁT czyli jw 2464 Przywary w plutonie łącznośći ,kompani technicznej w 1991 roku .główne moje zajęcie to wycinanie drzew na polach antenowych.Byłem też w schronie R-5 było tam 11 przyczep łącznośći .Najmilej wspominam pobyt w szpitalu w lublińcu ,zatruli nas salmonellą ,półtora miesiąca za młodego to było życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przejeżdżałem 2 miesiące temu przez Łomnicę /k Ciasnej i w jednym miejscu przy drodze spotkałem wojskową przyczepę z jakimś radarem. Radar rozłożony trochę już trawą zarośnięty.
Było to przy zabudowaniach. Na printscreenie z geoportalu w miejscu(+/-) tego białego krzyżyka.
Może ktoś ma więcej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 80/82 służyłem w jednostce 5539 .Służbę wojskowa odbywałem przy budowie obiektu wojskowego tajnego .Była to jednostka wymieniana w postach, ta koło Sierakowa i Jeżowej.Jednostka ta miała kryptonim J".Przez żołnierzy nazywana Las Vegas.Służyłem tam przez 2 lata.Wiele rzeczy zapomniałem , ale też wiele pamiętam.Obiekt miał 3 poziomy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nic nie mogę sobie przypomnieć dojazdu do tego obiektu od Sierakowa.To był spory teren ogrodzony płotem z drutu kolczastego.Mieszkaliśmy w parterowych barakach.Do obiektu dochodziliśmy marszem ok 3 km(mogę się mylić to było 30 lat temu).Obiekt miał 3 poziomy (jeden poziom ok 4 m).Było tam sporo pomieszczeń o różnych metrażach.Prawie wszystkie pomieszczenia miały drzwi włazowe(okrągłe,prostokątne).Kilka pomieszczeń było hermetycznych(uczestniczyłem w próbie szczelności).Na ścianach w tych pomieszczeniach była specjalna powłoka farby uszczelniającej(chłopaki po 20 min malowania mieli niezły odlot).


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 20:48 09-01-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ostatnim poziomie byles ?? na samym dole ?? wiesz moze co to sa za bramy co za nimi sie znajdowalo (wygladaly tak jak w tym linku to glowne zdjecie bo ta fotka nie jest z przywar)http://mpn-fortifikace.webnode.cz/przywary-tropo-201-bars/photogallerycbm_399301/4/ tylko ze w przywarach sa 2 takie bramy... a i wie moze ktos cos na temat tego ze jedynostka w przywarach ma z powrotem powstac... wiezienie maja zostac a maja byc nowe koszary wybudowane zaraz kolo radarow ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W owym czasie byłem na wszystkich poziomach, ale co tam się znajduje to nie mam pojęcia.Korytarzami szły kanały na przewody, bądź trakcje elektr.Drzwi za moich czasów nie było lub nie pamiętam.Cały obiekt był zasypany (zamaskowany).Na powierzchni postawione zostały chyba dwa jakieś zabudowania.Były chyba 3 może 4 wejścia do obiektu.Pamiętam jak przywieźli potężny silnik diesla do zainstalowania w obiekcie.Pamiętam również montaż platformy podwieszanej do sufitu. Na tej platformie montowane(ustawiane) były jakieś urządzenia sterownicze,elektryczne.Nie pamiętam na którym to było piętrze.Na najniższym poziomie był zamontowany silnik .W tym czasie co ja tam byłem to był dopiero początek instalowania urządzeń.Było sporo wizyt wojskowych szych z Układu Warszawskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie.Kolego oxygen mam do Ciebie pytanie- na którym obiekcie Ty pracowałeś .Prowizoryczną mapkę przedstawiłem w którymś poście. Ja też byłem w jw5539.A teraz odpowiedź dla kolegi MocnyPL radziłeś mi ,abym poszukał czegoś dotyczącego Szumiradu w necie? Czy o" Ty widziałeś? http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070727/REPORTAZ/70727023/0/WYBORY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z 5539.Co do twojego pytania na którym obiekcie pracowałem , hm tam był budowany jeden obiekt główny(może moja pamięć jest też do d...y).Kierownikiem budowy tego obiektu był porucznik zwany Orinoko.Szkic jaki umieściłeś nic mi nie mówi(pamięć).Pamiętam wybiórczo.Pamiętam też politycznego, majora Łatę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie