Skocz do zawartości

Co wojsko ukrywa w lasach kolo szumiradu ???????????????


kat333

Rekomendowane odpowiedzi

witam
nieporywał bym się na zwiedzanie dolne obiektu bez kart dostępu i kodów schodami niezejszie się na sam dół bo grodzie są zamknięte a 3 poziom zaspawany a windami jak się je uruchomi to noże być że podjadą zwiozą na dół i koniec bez uprawnień nawet niewypuszczą z szybu niewarto ryzykować tam niema co oglądać wszystko co tam się znajduje oglądany nacodzień tylko w wykonaniu cywilnym
nazewnątrz są ochroniarze ktuży mają swoje wytyczne

5.Kontroli pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających na teren przyległy do chronionych obiektów oraz sprawdzanie dokumentów magazynowych składników majątkowych wwożonych i wywożonych z kompleksu 7260 zgodnie z trybem i zasadami określonymi w Planie Ochrony;
6.Zapobieganiu włamaniom, kradzieżom, dewastacji mienia mieszczącego się w chronionych obiektach;
7.Ochronie obiektów przed bezprawnym filmowaniem, fotografowaniem, szkicowaniem oraz ewentualnymi aktami sabotażu i terroryzmu;

to tylko kilka punktów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 411
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 weeks later...
Witam jestem mieszkańcem powiatu Opolskiego i jestem zaciekawiony jednostką w Szumiradzie. A zauważyłem że dyskusja ucichła. I przypomniał mi się artykuł z NTO pt. Będzie tarcza antyrakietowa w Szumiradzie" daje linka: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080401/REGION/347289988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam urodziłem się w Oleśnie i przez pewien czas tam mieszkałem i od kiedy zacząłem się orientować co się wokół mnie dzieje to interesowałem się tym ośrodkiem słyszałem że podobno są tam schrony kilku kondygnacyjne niestety coraz rzadziej bywam w tych okolicach jedynie na wakacjach bo z Bielska-Białej jest jednak kawałek ale ostatnio natrafiłem na trop przy okazji rozmowy z babcią okazało się że ona i personel medyczny za komuny byli co jakiś czas wożeni ze szpitala w Oleśnie w okolice ośrodka żeby badać żołnierzy więc popytam i jak co to dam znać;) może to ma związek z ta sprawą
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehh Opole Las :)super jednostka TOP SECRET było mi dane służyć tam!!!!I wiecie co wam powiem? Miło sie wpomina:)ZIMA 99/2000 a iwdziało sie tam duzo tylko strach mi nie pozwala pisać o JW 2286.Bo gdyby pan Płk.J.S to przeczytał ojjj.kraty pewne wiec pozdrawiam falusiów i cała łaczność zawodową:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele by tu pisać na temat JW2286 a tak naprawdę to nic ciekawego tam nie ma opuściłem jednostkę w 2001r mam z tamtad wiele fajnych wspomnień :-))
jak widać na mapie w zumi to wszystkie budynki na powierzchni i to całkiem dokładnie :-))
pozdrawiam wszystkich którzy tam byli i są teraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne tymon siedzialem sporo na samym domniemanym punkcie i mialem swietne kontakty ze strazakami którzy jezdzili na dół z żarciem a siedzialem jako wartownik i cisnolem co 24 ale naprawde nie ma sie czym chwalic pewnie sam wiesz pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
dyskusja o jw2464 ?
służyłem w polsko-radzieckiej kompanii
były takie dwie: na pomorzu i pod lublińcem
byłem tam 14 miesięcy
w tym czasie przenieśli nas z małego i dusznego ceglanego baraku, gdzie w salkach wielkości łazienki stały ciasno poustawiane piętrowe łózka, do pachnącego świeżością nowego budynku - nówka pieczątka - jak w hotelu (w dużych salach po 4-6 osób, przestronnie, czysto, duże okna, duża sala telewizyjna, obok sekretarz kompanii - kombinowało się z nim przepustki do urlopów, bo na mniej niż 2-3 dni nikt z jednostki nie wyjeżdżał, więc jak urlop od poniedziałku, to przepustka w piątek na przejazd... raz gdy tak z falstartem szczęśliwie przemknęliśmy parę kilometrów opłotkami" do sierakowa, i tam po dłuższym oczekiwaniu a stopa" wsiedliśmy wreszcie do jakiegoś cywilnego stara, zobaczyliśmy jak mija nas cały sztab jadący nyską, haha chwilę później by nas mieli jak na widelcu...
innym razem, tak potwornie skuliśmy się ciepłą wódą (taki incydent), że biegaliśmy po kompanii wartowniczej piętro wyżej z okrzykiem szable w dłoń!!!", nic by z tego nie było gdyby nie dowódca radzieckiej kompanii, połączył styki"i był syf, młody polityczny porucznik chciał mnie wysłać do karnej kompanii, potem chciał mnie zapisać do partii pzpr", następnie do zsmp", ale w końcu nic mu nie wyszło,
zaraz po tym incydencie, od rana dogorywałem na służbie w tym tajemniczym polskim ośrodku pod ziemią, przespałem cały dzień na materacu za pewnym urządzeniem, dzięki wyrozumiałemu dowódcy mojej zmiany, który był wielkim fanem malarstwa,
to na tyle z życia kompanii
pozdrawiam wiosnę, jesień, zimę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Z powstaniem tarczy na Opolszczyznie to chyba prawda. W Przywarach (Sieraków Śląski) także powstanie pewna cześć tej jednostki. W chwili obecnej wojsko zainteresowało sie obszrem około 10 ha lasu na którym ma coś powstać. Dokładnie nie widomo co ponieważ nikt nic nie wiem. Kręci sie dużo wojska w cywilnych busach z ciemnymi szybania. Zołnieze sa umundurowamni. Więżniowie znajdujacy sie w Przywarach zajeli sie pożądkowanie terenu oraz drogi doajzdowej do więzienia oraz dróg znajdujących sie w bylej bazie (poserzanie i doświetlanie drogi.) Gdy dowiem sie czegos ciekawego to powiem. Ciekawie sie dzieje :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie