Skocz do zawartości

Tajny km wz.37


gros

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
oglądałem sprzęta-po bokach komory od wewnątrz przynitowane na dwa nity są dwa stalowe sprężyste płaskowniki z poprzecznym garbem.wszczelinę między ścianą komory a tym płaskownikiem musiało wchodzić okucie worka .mam zdjęcia alew moim kompie padły porty usb imoże póżniej kol.habs zamieści zdjęcia.do kol.grosa czy twój mail jest aktualny daj znać na priv. pozd.marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość tego znaleziska jest wprost trudno obecnie ocenić . Stawiałbym na równi z odnalezieniem morsa" i Kb Maroszka .
Może podrzuci by fotki do redakcji „Skrzydlatej Polski” lub „Lotnictwa” ?

Tego egzemplarz można nie rekonstruować, tylko traktować jako źródło do budowy replik (nieocenione źródło nieznanych dotąd szczegółów, ja np. mocowanie worka na łuski).
Rączka km-u chyba była odlewana z aluminium.

Ciekawe jest żebrowanie lufy jak rkm.28.
Na marnych fotkach jakie były w literaturze dostępne cała lufa była gładka.

Czyżby była to jakaś inna wersja km.wz.37.

W literaturze piszą że wojska pancerne nie były zadowolone z ckm typu C4 i chciały by km był zasilany z bębna nie z taśmy.

Zwracam uwagę ponadto na fakt, że waga km wz.37 to ok. 7 kg. a km wz.36 ok. 11,3 kg
- zysk 3kg , przy większej ilości więcej udźwigu na amunicję.


Na marginesie-
Popiel pisał o projekcie wersji km wz.37 zasilanego z taśmy o jeszcze większej szybkostrzelności.

Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
czesć Gros jeśli masz na myśli magazynek to znaleziony razem ze szczeniakiem drogą róznych wymian i zamian podobno wylądował w MWP-tyle powiedział znalazca.niewiesz czy nie znaleziono reszty brakujących cześci?może by dorobił na wzór.właściciel stwierdził że z miesiąc wolnego czasu i napewno by chodził jak zegarek".gdyby były częci zeszło by krócej.pozd.marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
  • 6 years later...

Losot dokonał odkrycia roku a może i kilku lat, nie było wcześniej fotki szczeniaka w takim stanie, wygląda na to że są 2 za wschodnią granicą. Ciekawe czy Rumuni nie zachowali egzemplarza z łosi które przejęli.
powiększyłem poprzednie zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie